HNK ''Čapljina'' - FK ''Rudar'' 2:0

Prva liga FBIH: HNK Čapljina - FK Goražde 6:1
Do ove utakmice Rudar se nalazio jedno mjesto ispred Čapljine, no ova pobjeda donijela je Čapljincima pomak na tablici i ostavila ih u igri kao favorite za naslov jesenskog prvaka.

Zanimljivo je također istaknuti kako je ovo Čapljincima dvadesetdruga uzastopna pobjeda na domaćem terenu.

Domaće je u vodstvo u u 21. minuti doveo kapiten Damir Obad, koji je s vrha šesnaesterca iz slobodnog udarca svladao golmana Šabića. Samo 13. minuti kasnije, točnije u 34. minuti kada se na odlično ubacivanje Vile pred vratima Rudara najbolje snalazi Obad, koji udarcem glavom upućuje loptu preko gostujućeg golmana i povećava vodstvo Čapljine na 2:0.

Do kraja utakmice nije bilo nekih posebnih prilika, tako da su Čapljinci uspjeli do posljednjeg sučevog zvižduka sačuvati dva gola prednosti i na kraju slaviti rezultatom 2:0.

''Utakmicu smo jako dobro otvorili i već u ranoj fazi utakmice postigli prvi, a nedugo zati i drugi pogodak, da bi u nastavku igre čuvali loptu i nismo dopuštali gostima da ugroze naša vrata. Borbu za naslov nastavljamo.'' - istaknuo je kapiten HNK ''Čapljina'' Damir Obad, koji je ujedno proglašen i igračem utakmice.

''Zadovoljan sam današnjom igrom i ishodom današnje utakmice. Već u idućem kolu pokušat ćeo uzeti nove bodove, u gostia protiv Omladinca.'' - kratko je kazao trener Čapljine Zlatko Križanović.