GOŠK u sudačkoj nadoknadi do pobjede nad Igmanom

NK GOŠK, FK Sloboda Tuzla, NK GOŠK, FK Igman Konjic

Danas je na NK Gošk na svom stadionu u Gabeli dočekao momčad Igmana iz Konjica. Uoči utakmice domaći su slovili za velikog favorita, a gosti su došli u Gabelu skupo prodati svoju kožu.

NK GOŠK: Lukač, Sarvan, Islamagić, Ereiz, Mašić, Kulović, Savić, Mešanović, Jusufbašić, Hodžurda, Kožul.

FK Igman: Jamaković, Pendek, Fočo, Kišić, Alić, Kašić, Ojeda, Šehić, Mihajlović, Graho, Lukomirak.

Utakmica je počela terenskom inicijativom Goška, a gosti su uglavnom branili. Imao je Gošk nekoliko prigoda preko Kulovića, Jusufbašića i Savića, ali do odlaska na odmor mreže se mirovale.

Do vodstva Gošk dolazi u 48. minuti, a strijelac je Mašić. I nakon vodstva Gošk je puno bolji i ima inicijativu. Mogao je Igman no poravnanja u 74. minuti, ali udarac Šehića ne pogađa mrežu Goška. U idućem napadu gosti poravnavaju, a u vlastitu mrežu loptu je ubacio Ereiz.

Do kraja Gošk je ubacio u brzinu više, a imali su gabeljani i igrača više jer je u 83. minuti isključen Omanović. Gosti su se dobro branili sve do 94. minute kada je Islamagić pogodio za pobjedu Goška 2:1.