Oko 2000 gledatelja u Vrapčićima došlo je odgledati susret VI kola nogometne premijer lige BIH između Veleža i Zvijezde.

Momčadi su istračale u sljedećim sastavima:

FK Velež: Borić, Škaljić, Kajtaz, Zaimović, Ivetić, Kazazić, Okić, Duraković, Kodro, Ćemalović, Velagić. Trener: Hotić Demir.

NK Zvijezda: Hadžiđulbić, Knežević, Moranjkić, Jusić, Vasiljević, Mašić, Nuhanović, Hamzić, Tosunović, Nikić.  Trener : Čurguz Zoran.

1 minuta i gosti postižu gol. Nakon dobre akcije Zvijezde tek što se krenulo sa centra sjajan gol postigao je Tosunović za rano vodstvo Zvijezde od 0:1. Nakon toga Velež je krenuo agresivno i prvo u 4 minuti zaprijetio preko Okića te 6 minuti Ćemalovića. Nekoliko opasnih ubačaja iz kornera ali su se gosti uspješno odbranili.

U 10 minuti poravnanje. Jedna ubačna lopta sa strane, odbrana Zvijezde je slabo reagirala, loptu je prihvatio na prsa Velagić i sjajnim šutom svladao golmana Hadžiđulbića za 1:1. Velež je nakon poravnja nastavio vršiti pritisak na odbranu Zvijezde.

U 15 minuti Tosunović bježi odbrani Veleža i šutira sa vrha 16 metara ali Borić uspješno intervenira. U 17 minuti nakon oštrog starta požutio je Duraković. U 20 minuti Zvijezda je uspostavila terensku inicjativu i zaprijetila preko Nuhanovića ali se Borić ponovno iskazao dobrom odbranom.

U 23 minuti žuti karton dobio je gostujući igrač Hamzić nakon povlačenja. Zvijezda je otvorenom igrom pokazala da je u Mostar došla po pobjedu. U 31 minuti požutio je Nikić. Škaljić je pokušao iz slobodnog udarca  oštrim udarcem ali je bio neprecizan. Domaći igrači su u par navrata tražili penal nakon spornih startova gostujućih igrača. U nastavku nova dva žuta kartona za gostujuće igrače.

35 minuta novo vodstvo gostiju. Sjajno je po desnoj strani prošao Nuhanović i uposlio na drugoj stativi Tosunovića kojem nije bilo teško poentirati za prednost od 1:2. Mladi Nuhanović je pravio dosta problema po desnoj strani Kajtazu koji je u 35 minuti bio nemoćan.

U  39 minuti jedan slobodan udarac za Velež sa vrha 16 metara, šutirao je Zaimović ali se lopta od živog zida odbila u korner iz kojeg Velež nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. U 42 minuti Kodro daje odličnu loptu za Okića koji šutira iz prve ali Hadžilđubić odlično brani. U  43 minuti nakon oštrog strarta požutio je gostujući igrač Antonio Vidović. Igrala se 45 minuta kada je Duraković izašao sam pred golmana gostiju ali se poskliznuo i lopta je pripala gostima.

Nakon odigranih sadržajnih 45 minuta prvog poluvremena mora se priznati da su gosti iznenadili dobrom igrom i zasluženo vodili rezultatom Velež - Zvijezda 1:2.

U drugo poluvrijeme Velež ulazi odlučnije da poravna rezultat i već u 48 minuti prijeti preko Okića koji  nije uspio primiriti loptu iako je zaobišao i golmana gostiju i tako je propala dobra prilika. U 50 minuti Škaljić je ubacio iz auta loptu u gužvu iz koje je Velež opasno zaprijetio ali golman gostiju je siguran. U ovoj akciji se nakon sudara ozljedio Duraković nakon čega je zatražena hitna medicinska pomoć. Duraković je ipak nastavio susret nakon kratke pauze. Velež je nastavio sa pritiskom, nekoliko izborenih kornera ali obbrana gostiju je pravovremena.

Igrala se 55 minuta kada je Zaimović izašao sam pred golmana sa strane ali slabo šutirao. U istoj minuti prva izmjena kod domaćina iz igre je izašao ozljeđeni Duraković a ušao Lelo. U 58 minuti još jedna dobra prilika za Velagića koji pravi potez više, lopta za goste. Gosti su se povukli i čekali svoje prilike iz kontre.

U 59 minuti nova izmjena kod Veleža iz igre je izašao Ćemalović  a ušao Stupac. Igrala se 60 minuta, Velež iz niza novih prilika nije uspio poravnati rezultat dok su gosti povučenom igrom čekali svoje prilike iz kontre.

Igrala se 65 minuta, niz prilika i nekoliko kornera za Velež. Gol  je visio u zraku.  Najprije je šutirao Velagić pa onda Lelo ali pokraj gola. U 66 minuti novi žuti karton za goste, ovaj put je požutio Nuhanović.  U 70 minuti  gužva u 16 metara iz kojeg je Velež izborio novi korner iz kojeg ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti.

Velež je pokušavao 20 minuta ubačajima sa strane i dugim loptama ali visoka odbrana Zvijezde je sve to uspješno otklonila u svoju korist. U 72 minuti Zaimović je iz slobodnog udarca šutirao pokraj gola.

75 minuta novi gol za goste.  Huseinbašić je iz jedne dobe kontre primio loptu na prsa i pronašao Tosunovića koji je povećao prednost na 1:3. Hattrick odličnog Tosunovića. U 77 minuti nova čista prilika za goste, Nuhanović se poigrao odbranom Veleža ali je napravio potez više i Velež je izbacio loptu u korner.  Igra Veleža se u 5 minuta u potpunosti raspala što su gosti itekako mogli kazniti.

83 minuta novi gol sjajnog Tosunovića za 1:4. Sa četri gola Tosunović je daleko najbolji pojedinac susreta. U 84 minuti iz igre je izašao Tosunović a ušao Đorić što je i domaća publika pozdravila aplauzom. U 10 minuta ekipa Zvijezde je očitala lekciju igračima Veleža i zasluženo vodila rezultatom 1:4.

Do kraja utakmice nije bilo prigoda.

Zaslužena pobjeda Zvijezde.

Velež - Zvijezda 1:2  (1) Tosunović 0:1, (10) Velagić 1:1, (35) Tosunović 1:2, (75) Tosunović 1:3, (83) Tosunović 1:4