6. kolo Lige prvaka: Šahtar i Arsenal pobjedama u osminu finala

Bayern - Basel 3:0
Strijelci: 1:0 Ribery (35), 2:0 Timoščuk (37), 3:0 Ribery (50)
Cluj - Roma 1:1
Strijelci: 0:1 Boriello (21), 1:1 Traore (89)

Bayern je još uoči ove utakmice bio siguran za svoj prolazak u sljedeći kruga natjecanja, pa su protiv Švicaraca, uz oporavljenog Riberyja mogli igrati opuštenije. Naravno, kada je tako onda do izražaja dolazi kvaliteta francuskog reprezentativca, koji je načeo Basel. Timoščuk mu se pridružio u drugom dijelu, a potom je Ribery zabio za konačnih 3:0. Našeg Danijela Pranjića nije bilo ni na klupi Bavaraca. U drugoj utakmici skupine, Romi je za osiguranje drugog mjesta trebao barem bod. Gosti su tako u dvoboj i ušli, a nakon pogotka Borriella već su bili sigurni za svoj prolaz. Domaćini, za koje je u drugom dijelu od 63. minute igrao Saša Bjelanović, uspjeli su preko Traorea u 88. minuti izjednačiti na 1:1.