FOTO  Široki slavio u hercegovačkom derbiju

HKK Zrinjski, HKK Široki, kosarka
Široki je bolje otvorio utakmicu te je kontrolirao prvu četvrtinu koja je završila 27:15 u njihovu korist. Plemići presingom te uz greške Širokog pravi veliku razliku u drugoj četvrtini te preokreće rezultat u svoju korist. Na poluvremenu rezultat je glasio 42:46 za goste.

Tijekom treće četvrtine Široki se uz sumljive sudačke odluke bolje snašao te ponovo preuzeo vodstvo, rezultat nakon 30 minuta igre glasio je 68:65 za domaće.

Posljednja četvrtina u znaku je Širokog koji je povećao vodstvo do kraja utakmice. Konačni rezultat glasio je 95:80

Najbolji u redovima Širokog bili su Cromer sa 25 koševa, Batinić sa 17 te Drežnjak sa 16 koševa , dok su u Zrinjskog bolji od ostalih bili Smajlagić sa 23 koša te Toure sa 18 koševa.

Treba istaći i katastrofalno suđenje na štetu gostiju. Zrinjski je pred kraj druge četvrtine ostao bez Marka Ramljaka kojeg je iz još nerazjašnjenih okolnosti sudac Zurapović isključio iz igre dok je tijekom treće četvrtine isključen i Torrion Brummitt zbog diskutabilnog nesportskog prekršaja, a pred kraj isključen je i Luka Igrutinović.

Suđenje  je tako pokvarilo hercegovački derbi. Podsjećamo Zrinjski je i u prošloj utakmici teško oštećen na Pecari.

Na kraju moramo şe upitati ima li şmisla ulagati i igrati ovakvu ligu gdje je suđenje u blagu ruku katastrofalno.