LP: Barca i Šahtar tricama prošli dalje!

09.03.2011

Veličanstven dekor i prekrasna večer na Camp Nou, Barca je ponovno bila kobna za Wengerove „topnike“. Istina nije Leo Messi zabio četiri zgoditka, ali kako su vezli igrač „blaugrane“ oko mreže gostiju mgli su komotno zabiti još nekoliko komada.

Čini se da je Wenger pogrišio oprtedijelivši se za bunker jer u momčadi ima dovoljno „plemenitih" igrača koji su se mogli nadigravati sa Barcelonom. Ovako je bilo samo pitanje kada će igrači Barce kratkim pasovima stvoriti višak i poentirati, piše slobodna dalmacija.

Već u 15. minuti se dogodila raritetna situacija, Dani Alves je snažno pucao iz slobodnog udarca a vratar Szczesny nakon što je primio loptu zatražio liječničku pomoć zbog ozlijede.

Nije nastavio susret, a njegovo je mjesto zauzeo odlično raspoloženi, vidjet će se kasnije, Manuel Almunia. Ipak nakon sve sile napada Barcelone u trećoj minuti sudačke nadoknade Inieste je uspio podvaliti loptu do Messija koji je zabio zgoditak za vodstvo.

Arsenal se uspio vratiti, Nasri je u 53. minut ubacio loptu iz kornera koju je Sergio Busquets zabio u vlastitu mrežu. A onda u 56. minuti katastrofalna pogreška Nizozemca Robina van Persieja.

Nakon što je označeno zaleđe van Persije je pucao prema golu, a švicarski sudac Massimo Busacca mu dodijelio drugi žuti karton (prvi je dobio u 44. minuti) - odnosno crveni. Prestrogo, ali se Busacca postupio prema pravilnicima.

Barcelona je nastavila sa pritiskom i bilo je samo pitanje kada će ponovno pasti Arsenalov bunker. U 68. minuti ponovno je Iniesta sve započeo, Villa samo gurnuo loptu prema Xaviju koju je doveo Barcu do novog vodstva od 2:1.

Tri minute kasnije Xavi je kreirao lijepu akciju, Pedro ušao u prostor gdje ga je srušio Koscielny i Busacca je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Leo Messi.

I tu je što se golova tiče kraj. Imala je Barcelona još nekoliko prilika, a najveću za Arsenal propustio je nicklas Bendtner u 87. minuti kada je u idealnoj poziciji loše primio loptu koju mu je Mascherano skinio s noge i tako raspršio sve snove „topnika" za prolaz dalje.

Šahtar je još jednom nadigrao Romu i zasluženo se plasirao u četvrtfinale. Kapetan Darijo Srna vodio je „rudare" do povijesnog nastupa u elitnom društvu na krcatoj Donbass Areni.priču je započeo Tomas Hubschman koji je petom gurnuo loptu posanu od Williama u mrežu nemoćnog Donija. Potom je Pjatov obranio penal Marcu Boriellu.

U nastavku priču su zaokružili prvo Willian zgoditkom nakon dodavanja kapetana Srne, te hrvatski reprezentativac Eduardo Da Silva (ušao u igru u 60. minuti) koji je uporno pratio stopere „vučice" zatim u duelu odnio loptu Rosiju i plasirao je ispod nemoćnog Donija.