Liga Herceg-Bosne: Mlađe kategorije Zrinjskog ne znaju za poraz

HKK Zrinjski, HKK Tomislav, kosarka
Prvi su na teren izašli predkadeti, koju su lagano zabilježili pobjedu. Ekipu je opet predvodio mladi Planinić sa 19 poena.

PREDKADETI: HKK Tomislav - HKK Zrinjski 38-64

Za Zrinjski: Planinić 19, Ivanković, Krešić 1, Zadro, Šantić 2, Ćavar 16, Vidačković 12, M.Zadro 2, Miličević 6, Šimović, Zelenika 2, Šimić 4. Treneri: Ilija Volarić i Vlado Perić

Potom je slijedila utakmica kadate. Tomislav puno bolje otvara utakmicu te vodi sve do predkraj prve četvrtine gdje se na mali odmor odlazi s prednošću Zrinjskog 21-20. Do poluvremena razlika se nije mnogo povećala, +3 za Zrinjski na poluvremenu. Ključna je bila treća i četvrta četvrtina gdje dolazi do izražaja fizička sprema Plemića, prave veliku seriju, te do kraja utakmice mirno čuvaju razliku i zasluženo slave pobjedu.

KADETI: HKK Tomislav - HKK Zrinjski 64-88

Za Zrinjski: Mustapić 9, Božić 8, Kolovrat 2, Pandža 4, Krezić, Ćorić 24, Hukara 13, Golemac 18, Sudar 1, Brkić 2, Mravak 2, Barać 5. Treneri: Branko Princ i Vedra Odak

Juniori su najteže i uz dosta muke došli do pobjede. Loše otvaranje meča gdje su domaćini uz dobru igru, te jako loše suđenje došli do prednosti. Na poluvrijeme se otišlo sa 39-37 za Tomislav. Moramo istaći podatak da su sudije dodijelile 2 tehničke pogreške, donijeli nekoliko odluka na štetu Zrinjskog, te se trener Princ i više nego opravdano žalio nakon meča na suđenje. U trećoj četvrtini Zrinjski uspijeva poravnati rezultat, da bi otpor domaćina napokon bio slomljen sredinom posljednje dionice, kada Kuzman, Manjgo i Hukara pogađaju za redom trojke i uvode utakmicu u mirnu završnicu. Na kraju vrlo teško, ali i više nego zaslužena pobjeda Zrinjskog kojima je ovo bila prva utakmica u sezoni.

JUNIORI: HKK Tomislav - HKK Zrinjski 61-68

Za Zrinjski: Vulić 8, Kuzman 10, Manjgo 17, Soldo 7, Ćorić, Hukara 18, Prskalo 1, Zelenika 2, Golemac, Kolovrat, Mustapić, Barać 5. Treneri Branko Princ i Vedran Odak

Do sada u Ligi Herceg-Bosne, mlade snage HKK Zrinjskog su neporažene. Predkadeti imaju 3 pobjede, kadeti 3, a juniori jednu pobjedu.

Naredni vikend nema utakmica zbog odigravanja ALL STAR utakmice lige Herceg-Bosne, koja će okupite sve najbolje mlade igrače.