FOTO  Kratka klupa presudila Zrinjskom, a Amfora i Mislav muški digli dvoranu na noge igrom

HKK Zrinjski, Makarska
Četvrtak 15.06.

18.15 h : "Adriatic" Split Hrvatska - "Zrinski" Mostar Bosna i Hercegovina 77:63 (16:18, 24:9,24:9,13:27).
Za Adriatic su bili raspoloženi Bulić 27, Krešić 21 i Sanader sa 17 koševa , dok je Zrinjski "vukao" Crnjac sa 24, a pratili su ga samo Vrlić 15 te Marić sa 11 koševa. Hendikep je ovaj put bio na strani Zrinjskog jer samo dvije zamjene je ipak premalo za trkački raspoloženu ekipu Adriatica koja je imala cijelu drugu postavu na klupi. Držao se Zrinjski prvu četvrtinu ali nakon toga Bulić i ekipa nastavljaju u istom ritmu dok je Crnjac sa ekipom "igrao na granici mogućeg". Ostao je dojam da bi sa jednakim brojem igrača utakmica bila puno neizvjesnija.

Nakon Svečane ceremonije otvaranja, predstavljana ekipa, uvodnog govora predsjednika Agića i dogradonačelnika Nemčića, na red je došla zanimljiva druga utakmica. Dvije podjednake ekipe, sa puno trke i akcija, prava košarkaška utakmica je otišla na stranu

21:00 h : "Amfora" Makarska Hrvatska - "Mislav" Postrana Hrvatska 65:80 (10:22, 27:17, 9:16, 19:25)
Nakon početne nervoze Makarani su se vratili u igru početkom druge četvrtine. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 37:39 - realno. Tvrda muška igra, sa puno lijepih akcija, ali sa nešto više promašenih zicera na strani Makarana. Na kraju je rezultat i nerealno visok jer kod lomljenja rezultata ekipa iz Podstrane je pogađala a Videkinoj "djeci" ipak je ruka drhtala ispred svoje publike. Svakako dvije ekipe koje zaslužuju završnicu turnira.

Danas  su na rasporedu sljedeće utakmice :
Petak 16.06.
10:00 h Amfora - Zrinski (Van konkurencije)
19:00 h : "Mislav" Postrana Hrvatska - "Bratislava" Bratislava Slovačka
21:00 h : "Roseto" Roseto Italija - "Adriatic" Split Hrvatska

Subota 17.06.
19:00 h : "Roseto" Roseto Italija - "Zrinski" Mostar Bosna i Hercegovina
21.00 h : "Amfora" Makarska Hrvatska - "Bratislava" Bratislava Sloačka

Nedjelja 18.06.

9:00 h Gradska dvorana A3 - B3 utakmica za 5.poziciju ( ili po dogovoru ekipa može ranije ili kasnije)

9:00 h Vanjski teren Sportskog centra A2 -B2 utakmica za broncu, 3.poziciju
11:00 h Finale A1 - B1 za prvog pobjednika Međunarodnog turnira Makarsko Ljeto 2017 godine.

Sve rezultate, najbolje strijelce i poredak na tablici možete pratiti uživo na www.sportmakarska.com , dok radio emisiju Makarska Trica možete slušati putem interneta na www.radiomakarska.com sa početkom u 11.15h, a najavu i detalje sa turnir u 9.15h.