Još jedna sjajna partija Bojana Bogdanovića u Euroligi

Barcelona je sa 77:90 u gostima nadvisila Olympiacos, a Real Madrid je nakon produžetka slavio u Kaunasu.

Gosti iz Tel Aviva su u Istanbulu ključan bijeg ostvarili u drugoj četvrtini, koju su dobili s 28:17 te su na poluvremenu imali vodstvo 40:49. Do kraja je utakmica bila prilično izjednačena, domaćin se primaknuo u 24. minuti na 49:54, ali gosti su tricama Ohayona i Smitha pobjegli na 49:60. U posljednjoj dionici gosti su održavali 10-ak koševa prednosti. Najbolji kod Maccabija bio je Ricky Hickman s 18 poena i šest dodavanja.

Real Madrid je u gostima nakon produžetka pobijedio Žalgiris sa 104:105. Nikola Mirotić je bio junak pobjedničke momčadi, prvo je ostvario skok u napadu i 3,4 sekunde prije kraja pogodio dva slobodna bacanja za izjednačenje na 84:84 i produžetak. Potom je u dodatnom vremenu 33 sekunde prije kraja zabio ključnu tricu, te potom još dva slobodna bacanja za nedostižnu prednost 94:101. Utakmicu je okončao s 31 poenom, 11 skokova i dvije blokade, a s linije slobodnih bacanja je gađao 18-18, što je novi euroligaški rekord.

Pobjeda je zadržala Real s omjerom 9-1 na prvome mjestu skupine E. Ako Panathinaikos u petak pobijedi Unicaju, Madriđani će i teoretski osigurati doigravanje. Kod Žalgirisa, koji je u trećoj četvrtini imao čak 14 poena prednosti, a dvije minute prije kraja plus sedam, najbolji je bio Tremmel Darden s 20 poena. Marko Popović je za 28 minuta igre ubacio osam koševa, za dva poena gađao je 1-5, a za tri 2-4. Ostvario je i tri asistencije. žalgiris je sad na omjeru 4-6.

Barcelonu je u gostima u Pireju predvodio Erazem Lorbek s 21 košem, a Ante Tomić je za 23 minute igre ostvario 10 poena, pet skokova i dvije asistencije. Kod Olympiacosa 23 koša zabio je Spanoulis. Grci su na ulasku u zadnju četvrtinu zaostajali minimalnih 62:63, no Mickael i Lorbek su odmah odlijepili goste na 65:72, a pet minuta prijke kraja utakmice Lorbek je položio za 69:78. Točku na i je dvije minute i 40 sekundi prije kraja postavio Jasikevičius tricom za 71:87.