Hrvatski košarkaši svladali Ukrajinu

Nakon početnih pet minuta igre i egal rezultata Ukrajinska reprezentacija napravila je seriju 9-0 i povela 13:21. Hrvatska počinje igrati obranu te uspijeva zaustaviti napade gostujuće reprezentacije koja ne postiže koš dve i pol minute do kraja prve četvrtine, a Hrvati smanjuju zaostatak na 20:25.

Nastavk je donio povratak Hrvatske u kojoj je Bogdanović zabio deset koševa i donio novo vodstvo 30:29. Šarić, Stipčević i Andrić povećavaju prednost pa Hrvatska 90 sekundi prije kraja druge četvrtine vodi 44:33, a tip-in Mrakote postavlja rezultat na poluvremenu 48:35.

U drugom poluvremenu Hrvatska nije uspjela u realizaciji svojih napada pa su Ukrajinci sredinom treće smanjili zaostatak na 52:48. U 27. minuti Ukrajina je došla i na 53:51, no u posljednje tri minute četvrtine Hrvatska preko Stipčevića i pet vezanih poena Andrića (jedna trica) ulazi u posljednju ćetvrtinu s osam poena prednosti (63:55).

Na početku posljednje dionice Simon je stavio tricu, a Stipčević je ukrao loptu za polaganje Ukića i +13 Hrvatske. Burtt s dvije trice smanjuje zaostatak na 68:61, no u sljedećem napadu Ukić krade loptu i polaganjem smiruje situaciju. Hrvatska je održavala rezultat do tri minute prije kraja kada Ukrajina uspjeva doći na 78:72. Bogdanović pogađa tricu vraća Hrvatsku u lagodniju situaciju. U zadnjih minutu i pol Ukrajina više nije mogla ozbiljno priprijetiti pa je Hrvatska slavila 84:80.

Najbolji strijelci Hrvatske bili su Lukša Andrić sa 16 i Bojan Bogdanović s 15 poena. S druge strane Steven Burtt ubacio je 22 koša.

Hrvatska - Ukrajina 84:80 (20:25, 28:10, 15:20, 21:25)
Hrvatska: Ukić 10, Andrić 16, Vrbanc, Bogdanović 15, Stipčević 9, Babić 2, Simon 8, Markota 7, Marčinković, Žorić 4. Planinić 1, Šarić 12
Ukrajina: Zabirchenko. Bertt 22, Gladjr 14, Drozdov 9, Pustozvonov, Kornijenko 8, Pecherov 5, Kravtsov 10, Natjazhanko 7, Bobrov, Ljpovij 5, Timofejenko