FOTO  HKK Zrinjski-OKK Spars 78:84

zrinjski-spars
Bila je to prava košarkaška predstava puno preokreta i neizvjesna do samog kraja. Uoči susreta gosti su bili papirnati favoriti, i to je Sparas pokazao na terenu, ali su do pobjede došli puno teže nego su to očekivali.

U prvoj četvrtini Zrinjski je bio bolji, imali su Plemići vodstvo koje je na kraju četvrtine iznosilo 21:17.

Na početku druge Zrinjski vodi 23:19, a onda slijedi neobjašnjivi pad u igri, što iskusni gosti koriste za seriju 14:0, i prelaze u vodstvo 23:33. Poslije toga uslijedio je kontra udar Zrinjskog koji do poluvremena ponovo stiže do vodstva, a na poluvrijeme se ide rezultatom 38:37.

U trećoj četvrtini gosti ubacuju u brzinu više, te u zadnju ulaze s prednošću 59:66. I kada se činilo da je utakmica gotova Zrinjski na krilima Vedrana Princa još jednom stiže do poravnanja 78:78, ali više se nije moglo. U zadnjoj minuti iskusni gosti su iskontrolirali igru i na kraju slavili 78:84.

Najbolji pojedinac susreta bio je Princ s 23, Sekulović je dodao 16, a Demić 15 poena.

Goste su do pobjede vodili Glogovac s 24 i Đurasović sa 17 koševa.