FOTO  HKK Zrinjski-KK Hercegovac 84:70

Bila je to utakmica neravnopravnih protivnika u kojoj je Zrinjski cijelu utakmicu imao prednost, a gosti su pokušavali uhvatiti priključak, ali im to nije polazilo za rukomom. Hercegovac je samo pri kraju prve četvrtine imao minimalnu prednost i to je sve što su gosti večeras napravili.

Prva četvrtina je završila vodstvom Plemića 20:15,  a na poluvrijeme se otišlo sa 43:35.

Treći period su košarkaši Zrinjskog otvorili dobrom serijom, ali su se do kraja gosti ipak uspjeli donekle vratiti u susret. Treća četvrtina završila je 62:53. Zadnji period donio je rutinsku igru Zrinjskog, za konačan rezultat 84:70.

Pobjeda košarkaša Zrinjskog je potpuno zaslužena, a gosti mogu biti zadovoljni što kući sa zaostatkom od -14 poena. Kod Zrinjskog su se istakli Avdibegović sa 17, te Kapelan i Klarica sa po 12 koševa. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Lalić sa 20, te Gajović sa 18. koševa.

HKK Zrinjski:Kapelan 12, Klarica 12, Avdibegović 17, Hasandić 7, Mašić 5, Jones 10, Teapavčević 5, Han 2, Radulović 10, Tomić , Jovanović 3 i Petrić

KK Hercegovac: Lalić 20, Radovanović, Parežanin, Vuković 2, Radmilović, Nosović, Gajović 18, Fimić, Rakočević 9 i Savić 7.