HKK Široki-KK Bošnjak 78:61

HKK ZRINJSKI-HKK Široki
Domaći košarkaši su u ovu utakmicu ušli kao veliki favoriti, a ovaj epitet su opravdali na parketu i uvjerljivo su savladali ekipu iz Hadžića. Prvih deset minuta nije donijelo naročito lijepu košarku. Široki je odmah na otvaranju pokazao protivniku da nema šta tražiti u ovom susretu i nakon prve dionice su imali devet poena prednosti, 19:10. Do poluvremena je domaći tim dodatno povećao prednost (38:27), ali pravi raspad Bošnjaka je uslijedio u trećoj dionci. Ovaj dio igre Široki je dobio 26:14 i riješio je sve dvojne oko pobjednika ovog duela (64:41).

Posljednja dionica donosi laganu igru domaćih košarkaša. Bez većih problema su završili posao u ovom duelu i došli su do treće pobjede u sezoni. Sa druge strane tim iz Hadžića je jedini bez pobjede u dosadašnjem dijelu sezone i na omjeru su od 0-5

Dario Drežnjak je sa 20 poena predvodio Široki do pobjede u ovom susretu, njegov brat Mateo je dodao 16, dok je na drugoj strani Amir Dovadžija ubacio 17 koševa.