FOTO  HKK Široki – HKK Zrinjski 95:79 (53-40)

HKK Široki, HKK Zrinjski
Večerašnji Hercegovački derbi se odigrao na Pecari i privukao je 1000 ljubitelja košarke.

Obje ekipe do večerašnjeg susreta imali su izjednačen omjer 16. pobjeda i po 3. poraza.

HKK Široki - HKK Zrinjski 95:79 (34:25, 19:15, 21:15, 19:24)

Momčadi su igrale u sljedećim sastavima:

HKK Široki: Čutuk, Lončar, Filipović, Planinić, Čolak, Zubac, Kraljević, Šušak, Karačić, M.Drežnjak,D.Drežnjak, Batinić

HKK Zrinjski: Šutalo, Lužaić, Pajić, Sokolović, Golemac, Zlomislić, Todorović, Miličević, Ljujić, Milinović, Ramljak

Kako se i očekivalo utakmica je na otvaranju bila tvrda i neizvjesna ali Plemići prije kraja prve četvrtine prave par grešaka u seriji što domaća ekipa iskorištava i pravi razliku od 10. poena u svoju korist.Domaća ekipa dobija prvu četvrtinu 34:25.

U drugoj četvrtini nastavlja se kvalitetna košarka obje ekipe s tim  da domaći košarkaši imaju nešto bolju efikasnost i bolju igru u obrani. Košarkaši Širokog dobijaju i drugu četvrtinu.

Prvo poluvrijeme završava sa visokih 13 poena prednosti u korist domaćina.

Drugo poluvrijeme Plemićima ne polazi ništa od ruke, pored lošeg šuta i obrane ne puno bolja ekipa Širokog dolazi na čak 20 poena razlike semafor je pokazivao 67-47.

Trener Vlašić čestim izmjenama pokušava osvježiti igru Plemića ali bez uspjeha Plemići gube i treću četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini domaćini igra sigurno i dugim napadima pokušava sačuvati 20 poena prednosti i u svojoj nakani uspjevaju. Plemići u ne povezanoj igri gube i strplenje i prave početničke greške .Uz par ne objektivnih i sumnjivih odluka sudaca   i klupa Zrinjskog reagira te dobijaju tehničku i čini se da je prednost domaće ekipe ne dostižna.

Mirnom igrom košarkaši Širokog kontroliraju i uspjevaju biti pobjednici večerašnjeg Hercegovačkog derbija .

Kod Plemića su se istakli:Miličević 14 poena , Šutalo 15 poena, Lužajić 13 poena,  Todorović 13 poena te Marko Ramljak 14 poena i 7 skokova, kod domaćina bolji od ostalih bili su Filipović 23 poena ,Kraljević 21 poen i Drežnjak 21 poen.