KOŠARKAŠKI DERBI Široki u gostima pobijedio Slobodu iz Tuzle

Široki Tuzla
FENA

U posljednjoj utakmici 12. kola Lige Bosne i Hercegovine za košarkaše Široki je slavio u Tuzli protiv Slobode rezultatom 73:58.

Domaći su superiornije otvorili susret i poveli 10:1, na kraju prve četvrtine imali 25:18, ali u ostatku utakmice igrali su očajno što je Široki iskoristio i stigao do zaslužene pobjede.

Nada za povratak u igru tuzlanskih košarkaša tinjala je do 25. minute i zaostatka od šest poena, ali kada se tricama Matea Čolaka Široki odvojio na dvoznamenkastu prednost utakmica je otišla u jednosmjernu ulicu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Zachary Nutall sa 25, Mateo Čolak 14 i Duje Brala sa 13 poena. Kod Slobode bolji od ostalih bili su Devine Eke sa 21 i Jasmin Jakupović sa 14.

U ranije odigranim utakmicama 12. kola postignuti su sljedeći rezultati: Orlovik - Posušje 78:69, Leotar - Promo 110:98, Mladost - Borac 65:69, Prijedor - Spars 89:76 i Bosna - Slavija 94:67.