FOTO  HKK Čapljina Lasta - KK Posušje 77:64

HKK Čapljina Lasta - KK Posušje

Posušje je imalo prednost od pet koševa u prvoj četvrtini, dok je Čapljina preuzela vodstvo u drugoj četvrtini i održala do kraja rezultatima 35:32, 56:47, 77:64. „Ovu utakmicu smo odigrali vođeni jakom željom i voljom. Mi ove godine moramo ostati u ligi i dati mladima da igraju što više. Sad smo reagirali sa dva iskusna igrača i mislim da s ovom ekipom možemo parirati bilo kojoj", istaknuo je trener HKK Čapljina- Lasta, Goran Perić. Za domaćine je najviše koševa dao Marko Baković - 26, a za KK Posušje Ivan Baković - 21.

Utakmicu je osim kvalitetne igre HKK Čapljina, obilježila i ozljeda Marka Lovrića što je rezultiralo tehničkom greškom koju je izazvao konflikt posuškog trenera T. Mustapića i sudaca zbog nesuđenja faula. „Žao mi je samo na kraju što se desilo. Reakcija trenera Mustapića je normalna i ja bih jednako reagirao da je moj igrač u pitanju ", naglasio je Perić. Trener KK Posušje Tihomir Mustapić istaknuo je da njegovi igrači nisu iskoristili pružene prilike u prvom poluvremenu, dok je sama igra u drugom poluvremenu krenula u lošem smjeru zbog sudačkih propusta, posebice u trenutku ozljede Marka Lovrića.
KK Posušje iza sebe ima dvije pobjede i dva poraza. Sljedeća utakmica igra se na domaćem terenu s OKK Sloboda iz Tuzle.