FOTO  HKK Široki pobijedio u derbiju protiv OKK Spars Realway

HKK Široki, Spars Realway, kosarka, derbi, Sarajevo

U 13. kolu prvenstva BiH ekipa Širokog je u utakmicu ušla spremnije te su zadržali prednost kroz cijelo prvo poluvrijeme. Nakon prvih deset minuta rezultat je bio 13:14 u korist gostujućeg tima.

U drugoj četvrtini Široki je stekao prednost od deset poena razlike koju su sačuvali do kraja susreta te su na poluvrijeme otišli s rezultatom 31:42.

U drugom poluvremenu dominirali su igrači Širokog, održali su dvocifrenu prednost tijekom treće četvrtine.  Nakon tridesetminutne igre stekli su prednost od plus 13 poena (48:61), ali su u posljednjoj četvrtini igračima Spars Realwaya dozvolili povratak u igru. U posljednje dvije minute domaći su napravili seriju 8:0 i tako su smanjili zaostatak na samo minus dva (62:64).

Međutim, domaćini nisu uspijeli preokrenuti utakmicu za što su zaslužni Goran Filipović i Mateo Čolak koji su tricama priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u Širokog bio je Filip Kraljević sa double-double učinkom od 18 poena, dok je kod domaćeg tima Vrabac ubacio 16 poena.

Rezultat je u konačnici bio 64:77 za gostujući tim.