Marija Zelenika, Jozo Zovko i Petar Zadro prvaci BiH u judu

04.05.2014
1/10

Mostar je u subotu bio domaćin Državnog prvenstva za starije dječake i djevojčice te juniore i juniorke u judu. Borsa je nastupila sa 30 natjecatelja koji osvojili 11 medalja. Također članovi Borse su osvojili prvo mjesto ekipno za uzrast starijih djevojčica

Natjecanje je otvorio izbornik judo reprezentacije BiH Branislav Crnogorac, a nazočnima se obratila i europska viceprvakinja u judu Larisa Cerić.

Prvaci BiH iz redova Borse koji su se ujedno plasirali na Balkansko judo prvenstvo su Marija Zelenika (starije djevojčice -44 kg), Jozo Zovko (stariji dječaci -55 kg) i Petar Zadro (juniori -66 kg). Njimaće se na Balkansko prvenstvu pridružiti još dva naša člana koji su postali viceprvaci Bosne i Hercegovine, a to su Ana Marić (starije djevojčice -36 kg) i Josip Milišić (stariji dječaci -38 kg).

U ekipnoj konkurenciji u uzrastu starijih dječaka najbolji je bio Judo klub Famos iz Istočnog Sarajeva. U konkurenciji starijih djevojčica najbolji je bio Judo klub Borsa iz Mostara, dok je u konkurenciji juniora i juniorki prvo mjesto zauzeo Judo klub Bosna iz Sarajeva. Na natjecanju je sudjelovalo 257 natjecatelja iz 47 judo klubova iz BiH.

Stariji dječaci:
Zlatna medalja: Jozo Zovko (-55 kg)
Srebrena medalja: Josip Milišić (-38 kg)
Brončane medalje: Marko Radić (-42 kg), Jure Zovko (-55 kg)

U borbi za medalju poraženi, a ujedno su zauzeli peto mjesto u BiH su: Darijan Faletar (-55 kg), Ivan Jozeljić (-50kg), Luka Cvitković (-42 kg) i Marin Pehar (-55 kg).

Još nastupili: Tino Šutalo (-46 kg), Danijel Šutalo (-50 kg), Jure Šunjić (-50 kg), Toni Martinović (-50 kg), Ivan Golemac (-60 kg), Marin Pehar (-55 kg).

Starije djevojčice:
Zlatna medalja: Marija Zelenika (-44 kg)
Srebrena medalja: Ana Marić (-36 kg)
Brončane medalje: Antonija Jozeljić (-40kg) i Katarina Šutalo (-44 kg)

U borbi za medalju poražena, a ujedno osvojila i peto mjesto u BiH: Petra Pranjić (-52 kg)

Juniori:
Zlatna medalja: Petar Zadro (-66 kg)

U borbi za medalju poraženi, a ujedno zauzeli i peto mjesto BiH: Vedran Marić (-60 kg), Domagoj Marić (-73 kg), Amar Maksumić (-73 kg), Ilija Zelenika (-55 kg)

Još nastupili: Rijad Maksumić (-73 kg), Zlatko Zalihić (-60 kg)

Juniorke:
Brončane medalje: Mia Maksumić (-48 kg), Valetnina Mihić (-57 kg)

Još nastupile: Ivana Šunjić (-63 kg), Danica Jurić (-63 kg), Josipa Bošković (-70 kg).

Uz ovih osvojenih 11 medalja u konkurenciji Starijih dječaka i djevojčica, odnosno juniora i juniorki, u ovoj godini članovi Borse osvojili su još 12 medalja na Državnom prvenstvu za Mlađe dječake i djevojčice odnosno kadete i kadetkinje, te tri medalje u konkurenciji seniora i seniorki. Borsa je s ovih 26 medalje sa državnih prvenstava (5 zlatnih, 6 srebrene i 15 brončanih) među najuspješnijim klubovima u regiji.

6 boraca Borse plasiralo se na Balkanska prvenstva i to:

Za starije dječake i djevojčice (Plovdiv Bugarska 04.-06.07.2014. godine)
- Ana Marić u kategoriji -36 kg (viceprvakinja BiH)
- Josip Milišić u kategoriji -38 kg (viceprvak BiH)
- Marija Zelenika u kategoriji -44 kg (prvakinja BiH)
- Jozo Zovko u kategoriji -55 kg (prvak BiH)

Za kadete i kadetkinje (Xanthi town Grčka 17.-18.05.2014. godine)
- Mia Maksumić -48 kg (prvakinja BiH)

Za juniore i juniorke (Edirne Turska 06-08.06.2014. godine)
- Petar Zadro -66 kg (prvak BiH)

Zanimljivo je da su članovi Borse u ovoj kalendarskoj godini osvojili čak 237 medalja i to: 75 zlatnih, 56 srebrenih i 106 brončanih medalja.

Finalna borba u kategoriji -66 kg Juniori. Petar Zadro (plavo kimono).

Više borbi sa natjecanja možete pogledati OVDJE.
Napomena: Upload borbi vrši će se do ponoći 04.05.2014. tako da postoji mogućnost da se ne vide sve borbe zbog uploada koje će biti aktivne od 05.05.2014. godine.