FOTO/VIDEO  Marija Zelenika, Jozo Zovko i Petar Zadro prvaci BiH u judu

Judo klub Borsa na Državnom prvenstvu BiH

Natjecanje je otvorio izbornik judo reprezentacije BiH Branislav Crnogorac, a nazočnima se obratila i europska viceprvakinja u judu Larisa Cerić.

Prvaci BiH iz redova Borse koji su se ujedno plasirali na Balkansko judo prvenstvo su Marija Zelenika (starije djevojčice -44 kg), Jozo Zovko (stariji dječaci -55 kg) i Petar Zadro (juniori -66 kg). Njimaće se na Balkansko prvenstvu pridružiti još dva naša člana koji su postali viceprvaci Bosne i Hercegovine, a to su Ana Marić (starije djevojčice -36 kg) i Josip Milišić (stariji dječaci -38 kg).

U ekipnoj konkurenciji u uzrastu starijih dječaka najbolji je bio Judo klub Famos iz Istočnog Sarajeva. U konkurenciji starijih djevojčica najbolji je bio Judo klub Borsa iz Mostara, dok je u konkurenciji juniora i juniorki prvo mjesto zauzeo Judo klub Bosna iz Sarajeva. Na natjecanju je sudjelovalo 257 natjecatelja iz 47 judo klubova iz BiH.

Stariji dječaci:
Zlatna medalja: Jozo Zovko (-55 kg)
Srebrena medalja: Josip Milišić (-38 kg)
Brončane medalje: Marko Radić (-42 kg), Jure Zovko (-55 kg)

U borbi za medalju poraženi, a ujedno su zauzeli peto mjesto u BiH su: Darijan Faletar (-55 kg), Ivan Jozeljić (-50kg), Luka Cvitković (-42 kg) i Marin Pehar (-55 kg).

Još nastupili: Tino Šutalo (-46 kg), Danijel Šutalo (-50 kg), Jure Šunjić (-50 kg), Toni Martinović (-50 kg), Ivan Golemac (-60 kg), Marin Pehar (-55 kg).

Starije djevojčice:
Zlatna medalja: Marija Zelenika (-44 kg)
Srebrena medalja: Ana Marić (-36 kg)
Brončane medalje: Antonija Jozeljić (-40kg) i Katarina Šutalo (-44 kg)

U borbi za medalju poražena, a ujedno osvojila i peto mjesto u BiH: Petra Pranjić (-52 kg)

Juniori:
Zlatna medalja: Petar Zadro (-66 kg)

U borbi za medalju poraženi, a ujedno zauzeli i peto mjesto BiH: Vedran Marić (-60 kg), Domagoj Marić (-73 kg), Amar Maksumić (-73 kg), Ilija Zelenika (-55 kg)

Još nastupili: Rijad Maksumić (-73 kg), Zlatko Zalihić (-60 kg)

Juniorke:
Brončane medalje: Mia Maksumić (-48 kg), Valetnina Mihić (-57 kg)

Još nastupile: Ivana Šunjić (-63 kg), Danica Jurić (-63 kg), Josipa Bošković (-70 kg).

Uz ovih osvojenih 11 medalja u konkurenciji Starijih dječaka i djevojčica, odnosno juniora i juniorki, u ovoj godini članovi Borse osvojili su još 12 medalja na Državnom prvenstvu za Mlađe dječake i djevojčice odnosno kadete i kadetkinje, te tri medalje u konkurenciji seniora i seniorki. Borsa je s ovih 26 medalje sa državnih prvenstava (5 zlatnih, 6 srebrene i 15 brončanih) među najuspješnijim klubovima u regiji.

6 boraca Borse plasiralo se na Balkanska prvenstva i to:

Za starije dječake i djevojčice (Plovdiv Bugarska 04.-06.07.2014. godine)
- Ana Marić u kategoriji -36 kg (viceprvakinja BiH)
- Josip Milišić u kategoriji -38 kg (viceprvak BiH)
- Marija Zelenika u kategoriji -44 kg (prvakinja BiH)
- Jozo Zovko u kategoriji -55 kg (prvak BiH)

Za kadete i kadetkinje (Xanthi town Grčka 17.-18.05.2014. godine)
- Mia Maksumić -48 kg (prvakinja BiH)

Za juniore i juniorke (Edirne Turska 06-08.06.2014. godine)
- Petar Zadro -66 kg (prvak BiH)

Zanimljivo je da su članovi Borse u ovoj kalendarskoj godini osvojili čak 237 medalja i to: 75 zlatnih, 56 srebrenih i 106 brončanih medalja.

Finalna borba u kategoriji -66 kg Juniori. Petar Zadro (plavo kimono).

Više borbi sa natjecanja možete pogledati OVDJE.
Napomena: Upload borbi vrši će se do ponoći 04.05.2014. tako da postoji mogućnost da se ne vide sve borbe zbog uploada koje će biti aktivne od 05.05.2014. godine.