Rahimić: 'Protivljenje mještana Vrapčića treba uvažiti'
Predsjednik Gradskog vijeća Mostara Đani Rahimić oglasio se povodom ekološke krize izazvane požarom na deponiji Uborak, poručivši kako se do sada nije javno očitovao jer je, kako navodi, smatrao da u takvoj situaciji prioritet trebaju biti solidarnost, suzdržanost i rad na terenu.
Rahimić je istaknuo kako su požar prvog dana pod kontrolu stavili vatrogasci i radnici JP Deponija, uz, kako je naveo, “nadljudske napore”. Dodao je kako se već u utorak krenulo sa zatrpavanjem opožarenog dijela deponije, što je ocijenio najučinkovitijim načinom gašenja.
“Taj dan sam osobno pratio radove na zasipanju deponije i zaista nisam ni mogao davati izjave, te se ovim putem ispričavam svim medijima koji su zvali i tražili komentar”, naveo je Rahimić.
Posebno se osvrnuo na protivljenje mještana Vrapčića lokaciji za privremeni pretovar otpada, naglasivši kako takve stavove treba uvažiti.
“Odmah želim istaknuti da protivljenje ovih građana treba uvažiti, isto kao što je uvaženo protivljenje građana Rodoča i Jasenice kada je prošle godine plan bio da se otpad pretovara na tom lokalitetu”, poručio je.
Rahimić je naveo kako je prihvatljivu lokaciju za pretovar teško pronaći, “možda jednako teško kao i lokaciju za eventualnu novu deponiju”, dodajući da pretovar i odlaganje otpada nisu isto. Ipak, istaknuo je kako razumije nepovjerenje građana te da se mora raditi na njegovoj ponovnoj izgradnji.
Prema njegovim riječima, trenutačni prioritet je da se požar što prije ugasi. Izrazio je nadu kako bi se to moglo dogoditi tijekom sutrašnjeg dana, navodeći da radovi na zasipanju napreduju.
“Nakon gašenja požara i svih strasti koje su pratile ove događaje trebamo se okrenuti dijalogu i zajedničkom traženju rješenja za zbrinjavanje otpada, ali i za učinkovitu protupožarnu zaštitu”, istaknuo je Rahimić.
U objavi je odbacio optužbe političkih protivnika i aktivista, poručivši kako kao predsjednik Gradskog vijeća, dužnost koju obnaša godinu i pol, stoji iza svojih poteza, izjava, priopćenja, prijedloga i odluka.
“Naravno da, kao i svako ljudsko biće, griješim, ali nikada ta greška nije bila svjesna ili zlonamjerna, posebno nije nanijela štetu građanima”, naveo je Rahimić.
Na kraju se zahvalio svima koji su sudjelovali u gašenju požara i pomogli u zaštiti ljudi i imovine, a građane pozvao na strpljenje i oprez do okončanja izvanrednog stanja.
Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore