Na ulicama Mostara je manje smeća unatoč požaru na Deponiji. Evo gdje se trenutačno odlaže

kontejneri
Hercegovina.info

Mostarski političar i član Demokratske fronte Arman Zalihić oglasio se tvrdnjama da je Komunalno jutros počelo istovarati otpad na novoj lokaciji na gradskom području Sjever, u zoni bazena u Vrapčićima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema njegovim navodima, riječ je o prostoru koji je prostornim planom predviđen kao turističko-rekreacijska zona. Zalihić je zbog toga pozvao upravu Komunalnog, gradonačelnika Mostara i Stožer civilne zaštite da javno objasne na temelju čije se odluke otpad odlaže na toj lokaciji.

"Pozivam upravu Komunalnog, gradonačelnika i Stožer civilne zaštite da javno odgovore na temelju čije se odluke otpad odlaže svega stotinjak metara od akumulacijskog jezera i na kojim se pravnim aktima takva odluka temelji", naveo je Zalihić.

Dodao je kako će o svemu, kako je najavio, hitno obavijestiti nadležne inspekcije Federalnog ministarstva okoliša i turizma te Ministarstva trgovine, turizma i zaštite okoliša HNŽ-a.

"Ako se ovo odlaganje odmah ne zabrani, obratit ću se i pravosudnim institucijama", poručio je Zalihić.

U objavi je podržao i Omera Hujdura i Nijaza Hodžića, navodeći kako trpe velike pritiske jer godinama upozoravaju na ekološke probleme povezane s odlaganjem otpada.

"Ovim putem, bez ikakve stranačke pripadnosti, kao građanin imam potrebu iskazati podršku Omeru Hujduru i Nijazu Hodžiću, koji trpe velike pritiske samo zato što godinama upozoravaju na ovu ekološku katastrofu", napisao je.

Zalihić je ustvrdio kako su oni koji godinama upozoravaju na ove probleme etiketirani kao "politički influenceri", dok se, kako navodi, vladajuće strukture predstavljaju kao borci za bolje sutra.

"A gdje su nas doveli za dvadeset godina, najbolje govori činjenica da su od prostora predviđenog za bazen napravili smetlište", naveo je Zalihić.

Podsjetimo, pitanje odlaganja otpada u Mostaru ponovno je u fokusu javnosti nakon požara na deponiji Uborak, zbog kojega su nadležne službe proglasile tehničko-tehnološku nesreću, a građani više dijelova grada i okolice žalili su se na dim i neugodan miris.

Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore