Krnić nova 'mostarska lasta', Kazić opet najbolji u skoku na noge
Evald Krnić i Igor Kazić pobjednici su 460. tradicionalnih skokova sa Starog mosta, održanih u nedjelju pred velikim brojem Mostaraca i turista okupljenih uz obale Neretve.
Krnić je bio najbolji u disciplini skokova na glavu, poznatoj kao „mostarska lasta“, dok je Kazić slavio u konkurenciji skakača na noge. Na ovogodišnjem natjecanju nastupilo je 36 skakača, po 18 u objema disciplinama.
Krniću četvrta, Kaziću 11. titula
Crnogorski skakač Evald Krnić obranio je prošlogodišnji naslov i stigao do svoje četvrte pobjede u Mostaru. Drugo mjesto u skokovima na glavu osvojio je Dino Bajrić, dok je treći bio Danko Dangubić.
Krnić je nakon natjecanja otkrio da je nastupio s frakturom rebra, ali nije želio propustiti još jedan dolazak u Mostar.
U disciplini skokova na noge Igor Kazić upisao je svoju 11. pobjedu na tradicionalnim skokovima. Drugo mjesto pripalo je Adisu Haliloviću, dok je trećeplasirani bio Harun Bajgorić.
Kazić je nakon još jednog slavlja kazao kako zadovoljstvo ostaje jednako bez obzira na broj osvojenih titula, dodajući da su uvjeti bili solidni, iako je vjetar stvarao poteškoće, osobito skakačima na glavu.
Skokove je ocjenjivao stručni žiri u sastavu Alica Jakirović, Haris Škoro, Haris Mehić, Haris Šiširak i Haris Džemat, a organizator manifestacije bio je Klub skakača u vodu „Mostari“.
Program je počeo minutom šutnje u znak sjećanja na preminule mostarske skakače te planinare iz Zenice koji su stradali tijekom uspona na Elbrus.
Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore