Gradonačelnik Kordić najavio potpuni završetak čišćenja Mostara do kraja tjedna

kontejneri
Hercegovina.info

Na mostarskim ulicama nastavljene su intenzivne aktivnosti na uklanjanju komunalnog otpada, a samo tijekom današnjeg dana odvezeno je još 150 tona smeća, uz istodobno pranje i dezinfekciju kontejnera, prenosi Fena.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić na svom je Facebook profilu napisao: "Ovim ritmom grad će uskoro biti potpuno očišćen te će komunalna poduzeća do kraja tjedna uspjeti uhvatiti redoviti ritam dnevnog odvoza otpada."

Gradonačelnik je zahvalio građanima na strpljenju, a posebno radnicima komunalnih službi koji daju maksimalan doprinos u sanaciji stanja na terenu.

Također, uoči večerašnjeg nastupa nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu, Kordić je poručio: "Utakmica se sada može dočekati u opuštenijoj atmosferi", uputivši podršku "Zmajevima".

Podsjetimo, do zastoja u odvozu i nagomilavanja otpada na mostarskim ulicama došlo je u drugoj polovini lipnja nakon velikog požara na odlagalištu Uborak, što je prouzročilo ekološku krizu i privremenu obustavu rada.

Situaciju je dodatno zakomplicirala blokada lokacije za pretovar otpada u Vrapčićima te prosvjedi i nezadovoljstvo mještana sjevernih prigradskih naselja, zbog čega se miješani komunalni otpad danima nije odvozio.

Nakon što je postignut dogovor s lokalnim stanovništvom i pripremljene alternativne pretovarne lokacije, stvoreni su uvjeti za ubrzano čišćenje grada.

Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore