Ramo Isak prijavio člana vlastite stranke jer je koristio njegovo ime za lažna zapošljavanja u FUP-u
Policijski službenici Federalne uprave policije danas su uhitili Hazira Mahmutovića (1972.) iz Olova zbog sumnje da je počinio kazneno djelo „Prevara“ na štetu više osoba s područja Federacije BiH.
Kako je za Klix.ba potvrdila glasnogovornica Tužiteljstva Kantona Sarajevo Azra Bavčić, Mahmutović se sumnjiči da je više osoba doveo u zabludu obećavajući im zaposlenje u Federalnoj upravi policije, pritom se pozivajući na poznanstvo s federalnim ministrom unutarnjih poslova Ramo Isak, a zauzvrat je tražio novac.
Osumnjičeni se trenutno nalazi u prostorijama za zadržavanje Tužiteljstva Kantona Sarajevo, gdje će nakon ispitivanja postupajući tužitelj odlučiti o daljnjim mjerama i radnjama.
Iz Federalne uprave policije navode da su, po nalogu Općinskog suda u Sarajevu, izvršeni pretresi osobe, kuće odnosno stana, pomoćnih objekata i putničkog motornog vozila osumnjičenog. Tom prilikom pronađeni su predmeti koji se mogu dovesti u vezu s počinjenjem navedenog kaznenog djela.
„Po okončanju pretresa, osoba lišena slobode ispitana je u svojstvu osumnjičenika i kriminalistički obrađena u službenim prostorijama Federalne uprave policije, nakon čega je, uz odgovarajuća izvješća, u zakonskom roku predana postupajućem tužitelju Kantonalnog tužiteljstva Kantona Sarajevo“, priopćeno je.
Federalni ministar unutarnjih poslova Ramo Isak potvrdio je da je upravo on prijavio Mahmutovića nadležnim institucijama.
„Koristio je moje ime, a to nikome ne dozvoljavam. Ovo je dokaz da nema nedodirljivih i da svatko mora odgovarati za svoje postupke. Prvi ja, pa onda i svi ostali“, izjavio je Isak za Klix.ba.
Inače, Hazir Mahmutović je ranije bio kandidat stranke Snaga naroda za Općinsko vijeće u Olovu.