FOTO/VIDEO  Veliki požar kod Posušja i dalje aktivan, opožareno više od 35 hektara, vatrogasci ostaju na terenu cijelu noć

dvd kočerin
dvd kočerin

Požar velikih razmjera na otvorenom prostoru i dalje je aktivan na padinama planine Oštrc, na području općine Posušje, izvijestila je Uprava civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na nepristupačnom terenu gori gusta borova šuma, trava i nisko raslinje, što dodatno otežava gašenje i širenje požara stavlja pod poseban nadzor.

Lokalni vatrogasci Profesionalne vatrogasne postrojbe Posušje i DVD-a Rakitno na terenu su od jutros od 7 sati. Tijekom poslijepodneva stigla im je pomoć PVP-a Široki Brijeg, dobrovoljnih vatrogasnih društava Službe za zaštitu od požara ŽZH, među kojima su DVD Gorica, DVD Kočerin, DVD Crnač, DVD Uzarići i DVD Jare.

U akciji sudjeluju i pripadnici HPD-a Pločno, HGSS Stanice Posušje, ŠGD-a ŽZH te Crvenog križa Županije Zapadnohercegovačke.

Požar su iz zraka gasila i dva Air Tractora, koja su od 9 do 13 sati imala ukupno deset preleta te su na požarište izbacila oko 27.500 litara vode.

Prema trenutačnim informacijama, opožareno je više od 35 hektara površine.

Odobrena je i pomoć helikoptera Oružanih snaga BiH, odnosno 1. helikopterskog skvadrona OS BiH. Prvi preleti planirani su za sutra ujutro oko 10 sati.

Vodozahvat je planiran na jezeru Tribistovo, a u nastavku akcije predviđeno je kombinirano gašenje iz zraka Air Tractorima i helikopterom.

Oko 20:30 sati na području požarišta došlo je do naoblake i lagane kiše, no vatrogasci i dalje ostaju na terenu tijekom cijele noći te će pratiti razvoj požarnih linija.

Cijelom akcijom gašenja rukovodi zapovjednik PVP-a Posušje Mario Čutura.

Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore