FOTO  Velež slavio u Tuzli i došao na drugo mjesto

Sloboda Velež

Nogometaši Veleža u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su na gostovanju kod Slobode rezultatom 1:2.

Velež je do vodstva došao u 22. minuti. Lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Jusića lopta pogađa u ruku, a sudac Topalović pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo Obren Cvijanović i sigurno pogodio za vodstvo Rođenih.

Nedugo nakon toga imao je Velež prigodu preko Anđušića, no nije to napadač Mostaraca uspio realizirati.

I kada se očekivao odlazak na odmor Sloboda dolazi do izjednačenja. Pezer je dodao za Maksimovića koji matira Kosjevskog za izjednačenje te se rezultatom 1:1 odlazi na odmor.

U nastavku Velež ima inicijativu i veću želju za pobjedom. Odličnu prigodu imao je Dejan Georgijević u 55. minuti, ali Golubović odlično brani.  No, Georgijević je zato precizan u 76. minuti. Srpski napadač koristi jednu odbijenu loptu i pogađa za novo slavlje Rođenih.

Tri minute kasnije Sloboda ostaje bez čak dva igrača. Jusić i Salihović su dobili druge žute kartone i morali su put svlačionice. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Velež nosi za Mostar tri boda i privremeno drugo mjesto na ljestvici.