Uhićene inspektorice tražile po 500 KM od vlasnice trgovine

inspektorice uhićenje
ATV

Republičke tržišne inspektorice Gordana Vučić i Sanja Maksimović, koje su uhićene u akciji „Ada“, osumnjičene su da su od M. K., vlasnice trgovine mješovitom robom u Banjoj Luci, tražile i primile po 500 KM mita, potvrdilo je Republičko javno tužiteljstvo Republike Srpske.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kako je priopćeno, tužiteljstvo je za obje predložilo određivanje pritvora zbog sumnje da su počinile kazneno djelo primanja mita.

'Možemo se dogovoriti'

„Na temelju do sada pribavljenih dokaza utvrđeno je da su osumnjičene 20. veljače ujutro, u svojstvu republičkih tržišnih inspektora, kao službene osobe, tijekom inspekcijskog nadzora u trgovini mješovitom robom stupile u kontakt s vlasnicom M.K. te joj priopćile da su tijekom nadzora utvrdile određene nepravilnosti za koje se može izreći kazna u iznosu od 7.000 do 8.000 KM, ali da se mogu dogovoriti ako je M. K. voljna da ih počasti“, navodi se u priopćenju Tužiteljstva RS.

Nakon što je vlasnica pristala, Vučić joj je rekla kako će za navodno utvrđene prekršaje napisati minimalnu kaznu od 600 KM, zahtijevajući zauzvrat 1.000 KM, odnosno po 500 KM za svaku od njih, na što je M. K. pristala.

Uzele po 500 KM pa uhićene

„Vlasnica je o svemu obavijestila svog supruga V. K., koji je 21. veljače, nakon telefonskog razgovora s Vučić, dogovorio sastanak radi predaje traženog novca. Sastanak je održan u ugostiteljskom objektu u Tržnom centru ‘Merkator’ oko 15 sati, gdje je V. K. osumnjičenima predao traženi iznos“, navodi se u priopćenju.

Dodaje se kako je svaka inspektorica uzela po 500 KM, nakon čega su uhićene, a sporni novac je pronađen i oduzet.

Inspektoricama predložen pritvor

„Tijekom ove akcije izvršeni su pretresi lokacija koje koriste osumnjičene, pri čemu je pronađena i oduzeta veća količina novca te drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu s predmetnim kaznenim djelom“, istaknuto je u Tužiteljstvu RS.

Pritvor je zatražen zbog opasnosti od bijega, bojazni da bi osumnjičene mogle uništiti, sakriti, izmijeniti ili krivotvoriti dokaze ili tragove važne za kazneni postupak, kao i zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela.