RTV Herceg-Bosne stiže tri milijuna maraka od ministrice Katić
Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i ravnateljica Radio-televizije Herceg Bosne Slavica Karačić potpisale su danas u Mostaru Sporazum o dodjeli sredstava za projekt „Unaprjeđenje RTV djelatnosti – investiranje u vlastite proizvodne kapacitete”.
Sporazumom se uređuje korištenje sredstava koja su RTV HB odobrena na temelju odluke Vlade Federacije BiH o usvajanju Programa utroška sredstava „Tekući transferi i drugi tekući rashodi – subvencija javnim poduzećima – unaprjeđenje RTV djelatnosti”, na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija.
RTV Herceg Bosne odobreno je 3.015.141,12 KM za projekt kojim bi se trebala unaprijediti proizvodnja domaćih radijskih i televizijskih sadržaja te omogućiti njihovo odašiljanje u HD rezoluciji, priopćeno je iz Ministarstva.
Projektom je predviđeno i poboljšanje uvjeta poslovanja te jačanje produkcijskih i tehničkih kapaciteta studijskih centara u Mostaru, Kiseljaku i Orašju. Iz Ministarstva navode kako bi se time trebala povećati konkurentnost ove medijske kuće te osigurati kvalitetniji program za gledatelje i slušatelje.
Ministrica Katić istaknula je kako je Vlada Federacije BiH, na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, u posljednje tri godine za subvencioniranje RTV Herceg Bosne izdvojila nešto više od šest milijuna KM.
Prema njezinim riječima, Vlada FBiH prepoznala je ovaj model potpore kao pozitivan i učinkovit način osiguravanja stabilnijeg poslovanja i razvoja radijskih i televizijskih servisa.
„Ovakav način subvencioniranja pokazao se opravdanim i korisnim, zbog čega postoji jasno opredjeljenje za njegov nastavak i u idućim godinama”, kazala je Katić, dodavši kako će Ministarstvo i dalje zagovarati mjere koje doprinose održivosti i razvoju medijskog sektora.
Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore