ODLIČAN HERCEGOVAČKI DERBI Široki i Velež podijelili bodove u uzbudljivoj utakmici

Velež Široki

Posljednji duel 15. kola Premijer lige BiH donio je mnogo uzbuđenja i remi Širokog Brijega i Veleža (2:2).

Širokobriježani su dva puta vodili, ali su se "Rođeni" dva puta vratili i na kraju osvojili bod.

Tim sa Pecare je poveo već u 10. minuti preko Marijana Ćavara, što je bio i jedini gol u prvom poluvremenu, piše Avaz.

Već na startu drugog Demir Peco pogotkom vraća stvari na početak. Bila je to dobra akcija Veleža po desnoj strani. Edo Vehabović je centrirao, Nermin Haskić šutirao, a odbitak je u mrežu pospremio Peco.

Sjajan pogodak dao je Marijan Ćavar u 67. minuti za novo vodstvo Širokobriježana. Kada se činilo da će Široki Brijeg upisati nova tri boda, Peco je nakon kornera uspio ugurati loptu u mrežu za 2:2.

Široki Brijeg će u narednom kolu gostovati GOŠK-u, a Velež dočekuje Sarajevo.