NASTAVLJA SE KRIZA ŽELJEZNIČARA Sloboda izbacila Plave s Grbavice iz Kupa

Sloboda izbacila Željezničar iz Kupa BiH
fkz.ba

Nogometaši Željezničara su u okviru 1/16 finala Kupa BiH poraženi od Slobode rezultatom 1:0.

U 20. minuti vidjeli smo dobru priliku za Plave s Grbavice, no udarac Allysona sjajno brani Muminović.

Šest minuta poslije Amoah dodaje do Štilića koji se rješava svog čuvara, a potom puca malo pored gola Slobode. Dvije minute poslije još jedna prilika za Željezničar, Amoah je iskosa izašao pred gol, a Muminović još jednom spasio svoju momčad.

Udarac Husejnovića iz 34. minute odlazi pored gola Željezničara. Pokušao je Ovčina u 45. minuti s oko 25 metara, no lopta ide preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U 60. minuti pucao je glavom Dilaver, a lopta odlazi preko grede Željezničara.

U 79. minuti dobra prilika za Želju. Amoah je ubacio, a AlJaber glavom šutirao pored vrata. Minutu poslije Krpićev volej na gol crti blokira Hasanbegović.

Sloboda do vodstva i pobjede dolazi u 82. minuti. Kapetanović je povukao loptu i u završnici snažno pucao i pogodio mrežu.

Ovime se nastavila kriza Plavih s Grbavice koji u prvenstvu ne stoje najbolje i gdje su vezali nekoliko poraza, a sada su se oprostili i od Kupa.