Danas početak suđenja za seksualno iskorištavanje maloljetnica, istraga dovela i do policajaca

MUP TK
MUP TK

Pred vijećem Kantonalnog suda u Tuzli danas će početi glavni pretres u predmetu protiv Besima Kopića i još 11 optuženih, koji se terete za produljeno kazneno djelo trgovine ljudima, povezano s iskorištavanjem dviju maloljetnih djevojčica radi prostitucije od travnja 2024. do kraja srpnja 2025. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Suđenje je zakazano za 10.30 sati.

Kantonalni sud u Tuzli krajem siječnja potvrdio je optužnicu Tužiteljstva Tuzlanskog kantona protiv Besima Kopića, Miralema Halilovića, Jasmina Modrića, Dževada Požegića, Šemsudina Kadrića, Zijada Jagodića, Sulejmana Šehića i Nedima Avdića.

Prema navodima optužnice, Kopić, Kadrić, Halilović, Modrić i Šehić terete se da su od travnja 2024. do kraja srpnja 2025. godine vrbovali dvije maloljetne djevojčice, prevozili ih na različite lokacije, predavali drugim osobama i skrivali ih radi seksualnog iskorištavanja i prostitucije. Navodi se i da su djevojčice seksualno iskorištavali te im za to davali novac.

S druge strane, Jagodić, Požegić i Avdić optuženi su da su u istom razdoblju seksualno iskorištavali maloljetnice i plaćali im, iako su, prema optužnici, znali da je riječ o maloljetnim osobama i žrtvama trgovine ljudima.

Kako je navedeno, svi optuženi imali su spolne odnose s djevojčicama uz prethodnu suglasnost Kopića.

Podsjećamo, krajem ožujka uhićene su još četiri osobe povezane s ovim slučajem, među kojima i tri policijska službenika.