FOTO  U derbiju kola Velež i Sarajevo podijelili bodove

Velež - Sarajevo 2021

U okviru 8. kola Premijer lige BiH snage u Mostaru su odmjerili domaći Velež i Sarajevo. Rezultat na kraju meča bio je 1:1, iako se generalno očekivalo više od ovog derbija.

Velež je poveo u 49. minuti golom Brandaa nakon ubačaja Ovčine s desne strane, a nakon 5 minuta igre rezultat je izjednačio Šabanović.

Unatoč pravoj sportskoj atmosferi i vjetru u leđa domaćim igračima, rezultat je na kraju završio bez pobjednika.

Na današnjem susretu nazočili su i braća Mamić u društvo Ive Džidića, nekadašnjeg igrača HŠK Zrinjskog, a danas menadžera te Luje Ilića, čelnika GOŠK-a iz Gabele.

Narednog vikenda Velež ide "na noge" još jednom sarajevskom klubu - Želji, dok će Sarajevo na Koševu dočekati ekipu trebinjskog Leotara. U međuvremenu, Zrinjski i Velež će u srijedu pod Bijelim Brijegom odigrati zaostali derbi kola.