ROLAND GARROS Ivan Dodig i Austin Krajicek izborili osminu finala

Ivan Dodig Krajicek
Croatian Tennis

Za razliku od Nikole Mektića i Mate Pavića koji su u rezultatskoj krizi i oprostili su se odmah na startu Roland-Garrosa, puno bolje gura Ivan Dodig s Austinom Krajicekom.

Hrvatsko-američka kombinacija ostala je u turniru i nakon susreta drugog kola gdje je bila bolja od Švicarca Marc-Andree Hueslera i Čileanca Nicolasa Jarryja.

Dodig i Krajicek slavili su u dva seta za svega sat i 15 minuta igre te su potvrdili kako su s razlogom četvrti nositelji i kandidati za titulu.

U prvom setu do breaka su došli tek u završnici kod 5:5 kada su napravili break i nakon toga mirno uzeli set.

U drugom setu do breaka su došli već u prvom gemu, kod 2:1 spasili su tri break lopte i onda kod 4:2 napravili novi break i pošli dalje.

U osmini finala igrat će protiv Francisca Cabrala i Rafaela Matosa te ponovno biti u statusu favorita.

Roland-Garros, šesnaestina finala:

Ivan Dodig/Austin Krajicek (Hrvatska/SAD, 4) - Marc-Andrea Huesler/Nicolas Jarry (Švicarska/Čile) 7:5, 6:2