Mektić i Pavić svladali Dodiga i Krajiceka za treći naslov sezone

Mektić Pavić
MARIJAN MURAT Dpa Picture

Nikola Mektić i Mate Pavić svladali su Ivana Dodiga i Amerikanca Austina Krajiceka 6:4, 6:2 u finalu ATP 250 turnira na travnatoj podlozi u engleskom Eastbourneu, čime su došli do svog trećeg naslova u ovoj godini, a ukupno 17. zajedničkog od 2021., kad je započela njihova suradnja.

Dodigov i Krajicekov pobjednički niz je tako zaustavljen nakon 13 mečeva u kojima su bili bez poraza i putem u Roland Garrosu osvojili prvi zajednički Grand Slam naslov te slavili na ATP 500 turniru u londonskom Queen's Clubu.

Napet prvi set, dominacija Mektića i Pavića u drugom

Mektić i Pavić su odigrali odličan meč i bili bolji u ključnim trenucima. Iskoristili su tri od četiri prilike za oduzimanje servisa, a spasili sve tri koje su imali njihovi suparnici. Break na servis Dodiga pokazao se ključnim za prvi set jer je hrvatsko-američki par propustio priliku za povratak u rezultatsku ravnotežu u šestom gemu te još dvije u desetom gemu.

Dodig i Krajicek su u drugom setu poveli 2:1 spasivši jednu break-loptu, ali su u preostalih pet gemova osvojili svega četiri poena i tako ostali bez 14. pobjede u nizu i trećeg uzastopnog naslova. Ostali su na četiri naslova u ovoj sezoni, a sedam kao par otkako su se spojili prošle godine.