FOTO  ŽRK Ilidža-HRK Katarina 35:28

ilidža katarina

Ilidžanke su savladale Katarinu iz Mostara rezultatom 35:28 (16:12). Gošće su na početku susret imale prednost od dva gola, ali su domaće vrlo brzo rezultat preokrenule u svoju korist. Polovinom prvog dijela susreta stigle su do prednosti od tri pogotka i stečenu prednost održavale do samog kraja prvog poluvremena, na koje su otišli sa četiri gola prednosti (16:12).

Drugo poluvrijeme Ilidžanke otvaraju još bolje i agresivnije i dolaze do prednosti od sedam pogodaka (21:14). Međutim, gošće uspijevaju da dođu do svoje igre i u 42. minuti dolaze do minus tri (22:19). U posljednjih deset minuta domaće rukometašice ulaze sa plus šest (30:24), što im je pomoglo da utakmicu mirno privedu kraju. Na kraju su domaće slavile pobjedu rezultatom 35:28 i sasvim zasluženo osvojile tri boda