FOTO  Rukometašice Jedinstva teško do bodova protiv Katarine

ŽRK Jedinstvo, HRK Katarina
Utakmica je bila ispod očekivanja, uz dosta pogreški, posebno domaćeg sastava. Veoma su se mučile da bi nadigrale borbene Mostarke, koje su u finišu susreta imale priliku za izjednačenje.

Kod rezultata 23:22 u 54. minuti, golmanica domaćih Ivana Rajković obranila je „sedmerac" najboljem strijelcu Katarine, Ani Petrović, a nakon toga gošće su promašile uzastopno dva „zicera".

U ključnim trenutcima odgovornost u domaćem sastavu preuzela je Zorana Miličević koja je postigla četiri od posljednjih pet golova Jedinstva, omogučivši Tuzlankama da u 57. minuti povedu 27:24 i zadrže prednost za pobjedu.

Istaknule su se obranama golmanice, Rajković na golu Jedinstva, i Josipa Šimunović u Katarini, obje sa po 12 obrana.

Rajković je na kraju proglašena najboljom domaćom igračicom, a Ana Petrović u sastavu gošći.

U ekipi Jedinstva po 7 golova postigle su Admira Zvekić, Matea Šumelj i Zorana Miličević, dok je Jasmina Osmanović postigla tri.

U ekipi Katarine, Ana Petrović postigla je 11, Matea Pandžić 5, a Milada Trobnja 4 gola.

Jedinstvo je poslije nakon kola s maksimalnim brojem bodova (6), dok je Katarina bez bodova.