Rukometašice Izviđača remizirale s Katarinom

hžrk izviđač, HRK Katarina
Prvo poluvrijeme nije slutilo na dobro, gošće iz Mostara doslovno su razvalile neprepoznatljive domaće igračice.

Brzim protokom lopte i uz veliki postotak realizacije ostvarile su prednost od devet golova (12:21) koja se činila neuhvatljivom.

Početak drugog poluvremena nagovijestio je bolju igru domaćih rukometašica, koje su za 5 minuta, u drugom dijelu, serijom 5:1, stigle do pet pogodaka zaostatka. Sljedećih desetak minuta igralo se „gol za gol", da bi u završnici domaće napravile veliku seriju 10:4 i zasluženo stigle do neriješenog rezultata u posljednjoj utakmici, u ovoj sezoni, na domaćem parketu.

U završnici utakmice čuda na vratima je činila Martina Šumelj koja je obranila 2 sedmerca i 4-5 „mrtvih" prilika i bila je prevaga u ekipi Izviđača. Domaće rukometašice su imale, čak, priliku doći i do pobjede da nisu u kontri napravile pogrešno dodavanje.

Po običaju, najefikasnija igračica Izviđača i utakmice bila je Marija Boras s trinaest pogodaka, Matea Alpeza je postigla sedam, dok su Martina Kraljević i Matea Šumelj pet puta pogodile mrežu gostujućih rukometašica. Martina Šumelj je skupila 10 obrana.

Gradska športska dvorana, gledatelja 50. Suci: Vladimir Križanec i Zoran Petrović (Banja Luka). Delegatk: Goran Sušić (Čapljina).

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Katarina 6 minuta.

Sedmerci: Izviđač 6/5, Katarina 8/6.

Izviđač - Katarina 32:32 (12:21)

IZVIĐAČ: Mar. Šumelj (10 obrana), Babić (2 obrane), Kat.Barišić (1 obrana), Alpeza 7, A.Boras 1, Dodig 1, Kraljević 5, Vasilj, M. Boras 13, Mat. Šumelj 5, Vrdoljak, Kr.Barišić. Trener: Ivan Lovrić.

KATARINA: Šimunović, Marta Gudelj (1 obrana), Križanac (10 obrana), M. Knezović 2, Leko, Vico, Marija Gudelj 6, M. Vrančić 2, A. Vrančić 7, Jarak 3, K. Knezović 6/3, Pandžić, Radić, Kekić 6. Trener: Kornelija Rajković.