RUKOMET Izviđač slavodobitno 'protutnjao' kroz Doboj

izviđač

Rukometaši Sloge poraženi su na domaćem terenu od aktualnog prvaka, Izviđač Agrama rezultatom 23:30 u okviru 10. kola BH Telecom rukometne Premijer lige BiH.

Na početku susreta gledali smo rezultatski izjednačenu utakmicu, vidjela se želja Dobojlija da se nadigravaju. Nakon 20 minuta igre Izviđač pravi osjetniju prednost (12:9). Ipak, uspjela je Sloga da se vrati u susret, pa se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom (14:14).

Ipak, u nastavku susreta smo gledali dominaciju samo jedne ekipe. Brzo se Izviđač odlijepio, došao do prednosti (22:17), a do kraja susreta izabranici Tonija Čoline samo su dodatno povećali prednost.

Na kraju, Izviđač Agram je slavio rezultatom 30:23.

Izviđač je do pobjede vodio Haris Suljević s 25 obrana, a od strijelaca najučinkovitiji kod Izviđača bili su Edvin Dželilović sa 7 i Ivano Pavlović sa 6 golova. U redovima Sloge Dušan Miličević je postigao 7, a pet golova dodao je Stanko Stanković.

SLOGA - IZVIĐAČ AGRAM 23:30 (14:14)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledatelja: 50. Suci: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Nadzornik: Elvis Marčetić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 1(0), Izviđač Agram 4(2). Isključenja: Sloga 10, Izviđač Agram 10 minuta. Crveni karton: Radomir Stojanović (Sloga) u 58.minutu.

SLOGA: Milutin Bogdanović (18 obrana, 2 sedmerca), Mihailo Ristić, Radomir Stojanović 1, Jovan Todorović 1, Stanko Stanković 5, Vladan Marković, Bojan Tulendić 3, Mario Ćulum 2, Dario Đenadija 3, Đorđe Ristić, Dušan Miličević 7, Rajko Maričić, Nikola Stjepanović, Danilo Ristić 1, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

IZVIĐAČ AGRAM: Marko Čuljak, Zvonimir Lukenda, Filip Odak 1, Aldin Sakić 3, Matej Ljubić 2, Edvin Dželilović 7(2), Zlatko Ševo, Matej Šimić 3, Luka Bubalo 3, Marijan Šaravanja 2, Aldin Alihodžić, Ivano Pavlović 6, Diano Ćeško 3, Petar Grbavac, Mile Lasić, Haris Suljević (25 obrana, sedmerac). Trener: Toni Čolina.

Naredni vikend u GŠD Ljubuški dolazi Sloboda iz Tuzle.