VIDEO  Odlični Igor Karačić odveo svoju momčad u finale Lige prvaka, za naslov protiv Cindrića i Barcelone

Igor Karačić
EPA

Rukometaši poljskog Viva Kielcea plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su u Koelnu svladali mađarski Telecom Veszprem s 37:35 (16:18).

U utakmici s puno golova Mađari su vodili cijelo prvo poluvrijeme, a Kielce je početkom drugog dijela serijom 4:0 i spektakularnim obranama vratar Wolffa otišlo na prednost od tri gola razlike (23:20) , što su sačuvali do kraja.

U redovima Kielcea hrvatski play Igor Karačić zabio je pet golova, a najefikasniji je bio Moryto s osam pogodaka.

Kod Veszprema najbolji hrvatski igrač bio je Manuel Štrlek sa sedam golova.

U drugom polufinalu Barcelona je s 34:30 (19:18) svladala njemački Kiel zahvaljujući odličnom drugom dijelu, kada su se konačno, nakon posve izjednačenog prvog poluvremena, odvojili na četiri gola razlike (27:23) i mirno priveli dvoboj kraju.

Hrvatski reprezentativac Luka Cindrić postigao je tri gola kod Barcelone, u kojoj je najviše, čak 12, dao Španjolac Gomez Abello. Kod Kiela je Patrick Wienczek zabio sedam golova, a Domagoj Duvnjak je iz četiri šuta postigao tri gola.