HOBOTNICA IZ LJUBUŠKOG Matej Mandić briljirao na vratima u velikoj pobjedi Zagreba u Ligi prvaka

Matej Mandić odličan u pobjedi Zagreba nad Kolstadom
PPD Zagreb

U susretu trećeg kola Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba su u četvrtak u zagrebačkoj Areni ugostili momčad norveškog Kolstada. Jednim od najboljih izdanja u Ligi prvaka zadnjih godina, 'Lavovi' su na kraju stigli do velike pobjede 31:20 do koje su ih predvodili Matej Mandić sa 16 obrana, te Yoel Cuni Morales sa osam pogodaka.

Do sredine prvog dijela susret je bio izjednačen – napad Zagrebaša predvodio je danas sjajni Yoel Cuni Morales, dok je kod Norvežana 'dirigentsku palicu' očekivano od samog početka imao Sander Sagosen.

Ipak, u drugom dijelu prvog poluvremena, među vratnicama je eksplodirao Matej Mandić te sa nekoliko vezanih obrana ponudi Zagrebašima priliku da s prednošću odu na odmor.

Fokus je danas bio na tranziciji koja je funkcionirala sjajno, nezaustavljiv je sa četiri pogotka i nekoliko asistencija u prvom dijelu bio Miloš Kos i Zagreb uspijeva okruniti sjajno izdanje u prvom dijelu s prednošću 17:10 nakon prvih 30 minuta. Po četiri pogotka dodali su i Timur Dibirov i Yoel Cuni Morales, dok je nevjerojatan sa čak osam obrana bio Matej Mandić na golu.

U drugom poluvremenu Zagrebaši nastavljaju istim tempom te nakon nepunih 15 minuta stižu do +10 (24:14) i zaključuju pitanje pobjednika u današnjoj utakmici. Na kraju +11 (31:20) Zagreba i veliko slavlje u Areni. Osam pogodaka Moralesa, šest Dibirova, četiri Kosa, te nevjerojatnih 16 obrana Mateja Mandića. Kod Kolstada, na razini jedino Sigvaldi Gudjonsson sa 11 pogodaka.

Slijedeća utakmica Zagrebaša na rasporedu je već u subotu kada u Zagrebu, u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige gostuje Trogir. Iduću utakmicu u Machineseeker EHF Ligi prvaka 'Lavovi' igraju 12.10. kada u Arenu Zagreb stiže danski Aalborg.

ZAGREB – KOLSTAD 31:20 (17:10)

ZAGREB: Panjtar, Mandić 16 obrana; Kos 4, Ćavar 3, Walczak 3, Faljić, Klarica 3, Gojun 3, Srna 1, Sirotić, Čupić, Dibirov 6, Kavčič, Glavaš, Cuni Morales 8, Suholežnik.

Trener: Andrija Nikolić

KOLSTAD: Eggen 1 obrana, Bergerud 4 obrane; Hald, Eck Aga, Sagosen 3, Ronning 1, Aalberg, Langeland, Bjorkas 1, Setterblom, Gullerud 2, Johannessen 1, Lyse 1, Gudjonsson 11, Johnsen, Rod.