BiH poražena od Češke, izgubljene šanse za drugi krug

BiH Češka
EPA-EFE

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz na Europskom prvenstvu u Slovačkoj i Mađarskoj.

Izabranici Ivice Obrvana su u drugom kolu E-grupe EP-a u Bratislavi poraženi od Češke s 27:19 (12:9).

Rukometaši BiH tako su ostali bez pobjede i nakon susreta s Česima, te su ovim porazom definitivno izgubili i priliku za plasman u drugu rundu.

Reprezetaciju BiH koštala je katastrofalna igra u prvih deset minuta kada su Česi došli do prednosti od šest pogodaka, uz samo jedan gol BiH.

U nastavku susreta rukometaši BiH uspjeli su da poboljšati igru, posebno u obrani i do kraja poluvremena smanjiti zaostatak na samo tri gola.

U drugom poluvremenu reprezentacija BiH nastavila je s dobrom igrom te smanjila zaostatak na dva gola i u tri navrata imali priliku Česima se približiti na samo jedan gol. Ipak, napravili su nekoliko grešaka u napadau te su Česi ponovo preuzeli kontrolu i u posljednjih deset minuta u potpunosti razbili igru BiH te slavili uvjerljivu pobjedu.

Dino Hamidović je bio najefikasniji igrač u reprezentaciji BiH sa pet golova, dok je Josip Perić dao tri gola. Benjamin Burić imao je sedam odbrana.

Matej Klima je predvodio češki tim sa osam golova i proglašen je za igrača utakmice.

U drugom susretu u ovoj grupi od 20.30 sati igraju Španjolska i Švedska.

Posljednji susret na ovom prvenstvu BiH će odigrati u ponedjeljak protiv Španjolske.