VIDEO  Pudar ponovno blista, šesta je na svijetu u disciplini 200 metara delfin

lana pudar
Screenshot

Lana Pudar ponovo blista. Poslije osmog mjesta u disciplini 100 metara delfin, danas je mlada Mostarka šesta na svijetu u istoj disciplini ali na 200 metara.

Najmlađa učesnica finala petnaestogodišnjakinja Summer McIntosh briljirala je i osvojila zlato na Svjetskom prvenstvu u velikim bazenima u Budimpešti. Kanađanka je dionicu 200 metara delfin isplivala za 2 minute, 5 sekundi i 20 stotinki i tako postavila novi svjetski juniorski rekord, prenosi N1.

Samo nekoliko mjeseci starija Lana Pudar zauzela je šesto mjesto kasnivši za McIntosh 2 sekunde i 65 stotinki. (2:07:85)

Srebrena medalja završila je oko vrata Amerikanke Hali Flickinger (2:06:08), a brončano odličje ide u Kinu za Yufei Zhang (2:06:32).