VELEŽ KAO DOBAR DOMAĆIN Više od 350 mladih uživalo u plivačkom dokazivanju

Plivački klub Velež 5 Velež cup
P.K. Velež

Plivački klub 'Velež' iz Mostara je organizirao međunarodni plivački miting 'V Velež Cup' na bazenu Fakulteta prirodnoslovno - matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru. Veležov miting je bio jedna od tri veoma važne manifestacije koje su se ovih dana održale u Gradu Mostaru – pored tradicionalnog Februarskog turnira u organizaciji Fudbalskog kluba 'Velež', te memorijalnog turnira 'Enisej Honđo Kole' u organizaciji Rukometnog kluba 'Velež'.

Na 'V Velež Cupu' sudjelovalo je nevjerojatnih 355 natjecatelja iz 21 kluba iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Sudjelovali su: P.K. 'Aqua' Sarajevo, P.K. 'Aquafit' Sarajevo, P.K. 'Bosna' Sarajevo, P.K. 'Budvanska rivijera' Budva, P.K. 'Central' Vitez, P.K. 'Dami' Sarajevo, P.K. 'Eko Sport' Sarajevo, P.K. 'Flipper' Sarajevo, G.K.V.S. Sarajevo, P.K. 'Jadran' Herceg Novi, K.V.S. 'Leotar' Trebinje, P.V.K. 'Leotar' Trebinje, P.K. Nikšić, P.K. 'Novi Grad' Sarajevo, K.V.S. 'Orka Mostar, P.K. 'Sharks' Sarajevo, P.K. 'Spid' Sarajevo, P.K. 'Sport Time' Sarajevo, Š.P. 'SwimSchool' Herceg Novi, S.P.K. 'Zrinjski' i naravno organizator mitinga P.K. 'Velež'.

'Velež' su predstavljali: Sarrah Nuspahić, Mia Ćorić, Adnan Žmiro, Danis Alikalfić, Nedim Žujo, Timam Ramić, Edim Vuk, Džana Bajgorić, Arman Periz, Fatih Agović, Džana Žmiro, Sara Babić, Dani Ridvan Bošnjić, Danis Kadrić, Ajnur Talić, Fatih Boškailo, Danja Alikalfić, Lazar Vuković, Ajna Talić, Salih Agović, Ema Penava, Nejra Crnalić, Sara Tipura kao pomoć trenerima, Hamza Tipura, Emin Begić, Amila Crnalić, Endi Oručević, Abdullah Marić i Danis Ćemalović.

Osvojeno je ukupno 17 medalja, od čega je jedna zlatna, osam je srebrenih i osam brončanih.

Sjajan nastup je imao Adnan Žmiro (2006.) koji je osvojio čak devet medalja! Najbolji je bio u svojoj kategoriji u disciplini 100 metara prsno, a u ovoj disciplini je čak i u apsolutnoj kategoriji bio na pobjedničkom postolju, doduše na drugom mjestu.

Srebrene medalje je osvojio na 100 metara slobodno, dva puta na 100 metara delfin (svoja i apsolutna kategorija) i također dva puta na 100 metara mješovito (svoja i apsolutna kategorija). Dvije brončane medalje je osvojio na 100 metara slobodno (apsolutna kategorija) te štafetna 4×50 metara mješovito utrka. U ukupnom zbiru bodova, Adnan je u svojoj (B) kategoriji ostvario plasman na drugo mjesto!

Do prvih medalja doplivala je simpatična Ema Penava (2013.). U disciplinama 25 metara daskice i 25 metara slobodno Ema je osvojila srebrenu i brončanu medalju. Ema je primjer lijepog odgoja, predanog rada i ustrajnosti u ciljevima trenera i roditelja. Bravo Ema!

Srebrenu medalju osvojila je Ajna Talić (2012.) u disciplini 50 metara prsno. Dvije brončane medalje osvojio je Timam Ramić (2006.) u disciplinama 100 metara prsno te u štafetnoj 4×50 metara mješovito utrci.

Isti rezime (dvije brončane medalje) imao je Danis Alikalfić (2006.) koji je bio treći na 100 metara mješovito i štafetnoj 4×50 metara mješovito utrci. Nedim Žujo (2006.) je osvojio brončanu medalju u štafetnoj 4×50 metara mješovito utrci.

P.K. 'Velež' se zahvaljuje svim sudionicima, sponzorima i prijateljima koji su pomogli u realizaciji ovog mitinga. Nadaju se da će iduće godine organizirati još veći, brojnijij i bolji miting. Do tada, Veležovi plivači nastavljaju s trenažnim procesom i polako ulaze u natjecateljski dio sezone.

Predsjednica P.K. 'Velež' Žana Ramić je izjavila: "Veoma smo zadovoljni organizacijom mitinga obzirom da odavno nije održan ovako brojan plivački miting. Broj prijavljenih plivača je premašio sva naša očekivanja i sve je proteklo u najboljem redu. Zahvaljujemo se svim sudionicima, prijateljima i sponzorima koji su sudjelovali u organizaciji te se nadamo da ćemo iduće godine organizirati još veći miting".

Sponzori mitinga su: Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Hercegovačko - neretvanske županije, Sportski savez Grada Mostara, Fakultet prirodnoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru, BH Telecom, Vodovod Mostar, Smed Engineering, Medical, Eurosan, Libela Mostar, Citta Vecchia apartmani, restoran Hindin Han, Staklorad, Bosnalijek, Frigoterm, Mega Solution, Mlini, Mo Stars, Antonio - Commerce, priopćeno je iz P.K. 'Velež'. Jedan od medijskih sponozra bio je portal Hercegovina.info.