STOTINKE DO POSTOLJA Povijesna vožnja za BiH skijanje

Elvedina Muzaferija
FABRICE COFFRINI Afp

Svega 11 stotinki nedostajalo je Elvedini Muzaferiji za prvo odličje BiH u Svjetskom skijaškom kupu. Pa ipak, iako se nije popela na postolje 24-godišnjakinja je ostvarila najbolji rezultat u povijesti bosanskohercegovačkog skijanja i završila na četvrtom mjestu u spustu Svjetskog kupa koji se vozio u Crans-Montani.

Muzaferija je imala startni broj 28, što je je bilo i prvi puta u karijeri da je utrku započela među 30 najboljih skijašica, a odvozila ju je 1.22 sekundu sporije od pobjednice Marte Basstino iz Italije. Ovim rezultatom, Elvedina Muzaferija je osvojila 50 bodova čime će ostvariti veliki skok u ukupnom poretku Svjetskog kupa. BiH skijašica je prije ove utrke imala 37 bodova u ukupnom poretku.

Muzaferija je i prije sjajne vožnje u u Crans-Montani bila ostvarila najbolji rezultata u povijesti BiH skijanja. U superveleslalomu u Cortini D‘Ampezzo završila na 14. mjestu, a danas je također u Crans-Montani bila 18. u spustu.

U poretku skijašica u spustu Gut-Behrami je preuzela vodstvo, sada je prva sa 269 bodova, druga je Talijanka Sofia Goggia koja se ne natječe od početka veljače kada je ozlijedila koljeno, sa 350 bodova, a treća je Austrijanka Stephanie Venier sa 303 boda.

U ukupnom poretku Gut-Behrami je s današnjih 60 bodova poveća prednost ispred ozlijeđene Amerikanke Mikaele Shiffrin. Švicarka na prvom mjestu ima 1.374 boda, a Shiffrin na drugom 1.209 bodova. Treća je Brignone sa 1.048 bodova.