PLIVAČKI GRAD Mostarski Zrinjski dobio nove državne prvake

PLIVAČKI GRAD Mostarski Zrinjski dobio nove državne prvake

U organizaciji Plivačkog saveza BiH u Sarajevu 5. i 6. ožujka 2022. na Olimpijskom bazenu „Otoka“ (50 m) održalo se Zimsko prvenstvo BiH. Nastupilo je 25 klubova iz BiH (333 natjecatelja), a APK Zrinjski predstavilo je 26 plivačica i plivača, i to Kristian Alpeza, Nikola Alpeza, Matej Arapović, Lovro Bagarić, Luka Barbarić, Petar Crnjak, Ivano Drmać, Niko Filipović, Mihael Gulin, Ivan Ivanković, Viktor Jurešić, Filip Miloš, Petar Pavlović, Matko Perić, Ante Talić, Noa Šarić, Roko Šunjić, Nola Bilušić, Ivna Delić, Inga Dodik, Leona Dodik, Matea Pavlović, Anđela Talić, Laura Ćavar, Marija Ćavar i Irina Šilić u pratnji trenera Marinka Ferenca, Dinka Cvitkovića i Luke Mandića.

Osvojeno je ukupno 25 odličja, i to 5 zlatnih, 10 srebrenih i 10 brončanih. Iz kluba su ponosni na zlatne dečke, Nikolu Alpezu, Lovru Bagarića, Filipa Miloša i Antu Talića, koji su se okitili zlatom i titulom državnih prvaka u štafetnoj utrci 4 x 50 m mješovito u kategoriji 14 godina i mlađi, a najuspješniji pojedinac bio je naš Ivan Ivanković (2007.) osvojivši čak 6 sjajnih odličja i titulu državnog prvaka u disciplini 200 m slobodno (mlađi juniori). Svi natjecatelji isplivali su odlična vremena, a najuspješniji su bili:

Ivan Ivanković – 400 m slobodno srebrene medalje (prvi dio natjecanja i B finale), 100 m slobodno brončana medalje (B finale), bronca štafeta 4 x 50 m slobodno (16 godina i mlađi), zlato na 200 m slobodno (B finale), bronca 50 m slobodno (B finale);

Kristian Alpeza - 400 m slobodno brončana medalja; bronca štafeta 4 x 50 m slobodno (16 godina i mlađi), srebro 1500 m slobodno;

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Luka Barbarić – bronca štafeta 4 x 50 m slobodno (16 godina i mlađi);

Roko Šunjić – bronca štafeta 4 x 50 m slobodno (16 godina i mlađi);

Leona Dodik – bronca 200 m mješovito;

Inga Dodik – srebro 50 m slobodno, srebro 100 m delfin;

Irina Šilić – bronca 50 m leđno;

Filip Miloš – srebro štafeta 4 x 50 m slobodno (14 godina i mlađi), zlato štafeta 4 x 50 m mješovito (14 godina i mlađi);

Lovro Bagarić – srebro štafeta 4 x 50 m slobodno (14 godina i mlađi), srebro 50 m leđno, zlato štafeta 4 x 50 m mješovito (14 godina i mlađi);

Viktor Jurešić – srebro štafeta 4 x 50 m slobodno (14 godina i mlađi);

Ante Talić – srebro štafeta 4 x 50 m slobodno (14 godina i mlađi), zlato štafeta 4 x 50 m mješovito (14 godina i mlađi);

Nikola Alpeza – bronca 200 m mješovito, zlato štafeta 4 x 50 m mješovito (14 godina i mlađi).