Održan 10. međunarodni atletski miting „Dani berbe grožđa - Memorijal Bože Gagro 2015

Održan 10. međunarodni atletski miting „Dani berbe grožđa - Memorijal Bože Gagro 2015
... u Čitluku održan Deseti međunarodni atletski miting „Dani berbe grožđa - Memorijal Bože Gagro 2015." u znak sjećanja na pokojnog Božu Gagro, utemeljitelja atletike u Čitluku i osnivača Atletskog kluba Brotnjo, a koji je sredinom prosinca 2009. godine zajedno sa svojom suprugom Ines smrtno stradao u prometnoj nesreći na autocesti Zagreb - Karlovac.

Kako smo doznali od trenera AK Brotnjo Bojana Ubiparipa, na natjecanju je sudjelovalo oko 400 atletičara i atletičarki iz 20 klubova s područja Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske, koji su se natjecali u 42 atletskih disciplinama u svim dobnim skupinama. Turnir je otvorio čitlučki načelnik Ivo Jerkić koji je natjecateljima poželio dobrodošlicu i mnogo sreće u natjecanju.

Iako su svi natjecatelji bili kvalitetni i pokazali visoku razinu spremnosti, ipak ćemo spomenuti samo pobjednike po disciplinama : U glavnoj memorijalnoj disciplini turnira - skoku u dalj za seniore i seniorke prva mjesta osvojili su atletičari Brotnja Ivan Gagro i Marija Ivanković.

Rezultati 10 memorijala:

Skok u dalj seniori: 1. Ivan Gagro - Brotnjo; Seniorke:1. Marija Ivanković - Brotnjo

Skok u dalj Cicibani (2004 i 2005) 1. Luka Ćurković - Brotnjo; Cicibanke (2004 - 2005) : 1. Andrea Vidović - Brotnjo

Skok u dalj pioniri (2002 - 2003) 1. Faruk Kandić - Bosna - Sarajevo; Pionirke (2002-2003) : 1. Ana Plečaš - Dubrovnik

Skok u dalj dječaci (2000 - 2001) 1. Amer Dupovac - Sarajevo ; Djevojčice (2000 - 2001) : 1. Josipa Dragićević - Brotnjo

Vortex cicibani : 1. Miloš Gačić - Teslić ; Cicibanke : 1. Lea Madeško - Dubrovnik

Vortex pPioniri : 1. Aleksandar Kovačević - Banja Luka; Pionirke: 1. Bruna Bučan - Split

Troskok juniori : 1. Josip Soldo - Brotnjo; Juniorke: 1. Marija Ivanković

Kugla pioniri: 1. Aleksandar Kovačević - Banja Luka; Pionirke: 1. Ana Brkljačić - Split

Kugla dječaci: 1. Ante Gagro - Brotnjo; Djevojčice: 1. Maja Vuković - Velež - Mostar

Kugla juniori: 1. Rahman Vedad - Sarajevo; Juniorke. 1. Nataša Bogovac - Banja Luka

Skok u Vis juniori : 1. Samir Hodžić - Zenica juniorke : 1. Sara Lučić - Glasinac

Utrka 80 m prepone pioniri: 1. Arman Curo - Sarajevo; pionirke: 1. Ivana Pelivan - Split

100 m prepone mlađe juniorke: 1. Anja Čolaković - Glasinac ; mlađi juniori: 1. Benjamin Bojanić - Sarajevo

50 m limači 2008. i mlađi ; 1. Adijan Dujak - Zenica; limačice 2008. i mlađi : 1. Hena Hodžić - Sarajevo

60 m limači (2006. i 2007.): 1. Rijad Smajli - Sarajevo ; Limačice (2006. i 2007.): 1. Marta Musladin - Dubrovnik

60 m cicibani : 1. Marko Urlić - Split ; cicibanke:1. Hana Ćatić - Sarajevo

60 m dječaci : 1. Amer Dupovac - Sarajevo : djevojčice: 1. Josipa Dragićević - Brotnjo

60 m pioniri : 1. Amer Curo - Sarajevo ; pionirke : 1. Ana Plečeš - Dubrovnik

200 m dječaci : 1. Leo Matić - Split ; Djevojčice :1. Lara Topić - Split

600 m pioniri : 1. Vlado Čaleta - Split ; pionirke :1. Josipa Cecić - Split

Štafeta 4x100 m pioniri : 1. Vogošća i pionirke : 1. Split

Kažimo i to da je vrlo uspješan organizator i domaćin tog natjecanja bio je Atletski klub Brotnjo, a pokrovitelj općina Čitluk, dok je svu tehničku pomoć pružio Atletski savez BiH. Inače, svim natjecateljima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta u svakoj kategoriji, organizatori su uručili medalje i vrijedne nagrade, a klubovima zahvalnice za sudjelovanje.

Tekst i foto: Mile PAVLOVIĆ

Brotnjo.info