Odbojkašice BiH pokorile Srebrenu i plasirale se u Zlatnu ligu

Odbojkašice BiH i zastava

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u finalu CEV Srebrene lige selekciju Austrije rezultatom 3:2 u setovima (25:22, 27:29, 23:25, 25:18, 15:7) čime su izborile plasman u CEV Zlatnu ligu naredne sezone.

Na završnom turniru koji se igra u Mariboru naša selekcija je prvo pobijedila domaćina Sloveniju sa 3:1, a u današnjem velikom finalu nakon prave drame slavile su protiv Austrije i tako izborile plasman u CEV Zlatnu ligu.

Meč su bolje otvorile naše igračice i prvi set riješile su u svoju korist rezultatom 25:22, no Austrija se vraća i uzvraća s dva osvojena seta (29:27 i 25:23). Ipak, u četvrtom setu naše igračice su pokazale kvalitet, ali i potrebnu smirenost i koncentraciju te rezultatom 25:18 odvele meč u odlučujući peti set.

Na kraju, u odlučujućem petom setu naše igračice su nastavile igru u sjajnom ritmu i prilično uvjerljivo došle do pobjede, nakon čega je uslijedilo veliko slavlje, navodi Klix.

Podsjetimo, naša reprezentacija je izborila i plasman na Europsko prvenstvo koje će se igrati od 18. kolovoza do 4. rujna, a na njemu će prvi put u svojoj povijesti nastupati i selekcija BiH.

Naše odbojkašice će igrati u grupi A zajedno s domaćinom Srbijom, Azerbajdžanom, Rusijom, Belgijom i Francuskom, a sve utakmice igrat će se u Beogradu.

BiH - Austrija 3:2 (25:22, 27:29, 23:25, 25:18, 15:7).