Ljubušak viceprvak Balkana u disciplini na 100 metara

Adis Jakić
Facebook

Proteklog vikenda u albanskom gradu Korči održano je prvenstvo Balkana u atletici za starije seniore. Na ovogodišnjoj 30. jubilarnoj Balkanijadi nastupilo je 600 ponajboljih atletičara iz 13 zemalja.

Reprezentativac Hrvatske Adis Jakić nastupio je u sprinterskim disciplinama na 100 metera i u štafeti 4×100 metara.

Adis je u utrci na 100 metara zauzeo sjajno 2. mjesto osvojivši tako srebrno odličje i titulu viceprvaka Balkana nastupivši u konkurenciji petnaest najboljih sprintera iz zemalja sudionica, prenosi Ljubuški portal.

Brži od Adisa bio je Grk Alexandros Kokkinis, a 3. mjesto zauzeo je Ukrajinac Orest Bulak

U posljednjoj disciplini prvog dana natjecanja, štafetnoj utrci 4×100 metara, u sastavu Jerković, Jakić, Mandić i Franjić, Hrvatska je zauzela treće mjesto i osvojila brončanu medalju.

Adis se tjedan dana prije na državnom prvenstvu Hrvatske za starije seniore koje je održano u Čakovcu okitio naslovom dvostrukog prvaka države osvojivši dva prva mjesta u utrkama na 100 i 200 metara.