VIDEO  Lana Pudar uzela još jedno svjetsko odličje, treća je na svijetu u disciplini 200 metara delfin

Lana Pudar

Najistaknutija bosanskohercegovačka plivačica, sedamnaestogodišnja Mostarka Lana Pudar, osvojila je brončanu medalju u finalu discipline 200 metara delfin na prestižnom Svjetskom kupu u plivanju koji se održava u Berlinu.

Mlada Pudar je ovu dionicu završila za impresivnih 2:08.90 sekundi, dodajući tako još jedno odličje svojoj kolekciji. Uz Amerikanku Katie Grimes, Lana je bila najmlađa finalistkinja ovog natjecanja.

Najbrža je bila Kineskinja Yufei Zhang s rezultatom 2:07.11, dok je srebrnu medalju osvojila Helena Rosendhal Bach s vremenom 2:08.74. Naša Lana zaostala je za pobjednicom svega 01.79 sekundi.

U prethodnoj fazi natjecanja, u polufinalu, Lana je zabilježila treće najbolje vrijeme, završivši utrku u 02:11.71.

Ovogodišnji Svjetski kup u plivanju privukao je elitu svjetskog plivanja, označavajući tako početak nove sezone. Među natjecateljima su brojni olimpijski, svjetski i europski osvajači medalja koji ponosno predstavljaju svoje zemlje. Za Lanu, ovo je izvrsna prilika da se testira protiv najboljih, već na samom startu nove sezone.

Čestitamo Lani na ovom izvanrednom postignuću i želimo joj puno uspjeha u nastavku sezone!