Judaši 'Neretve' u Mostar donijeli 21 medalju

Judo klub Neretva - medalje iz Prijedora
J.K. Neretva

Proteklog vikenda mostarski Judo klub 'Neretva' nastupio je u Prijedoru na Međunarodnom judo turniru 'Kup Prijedora 2021'. Na turniru je nastupilo ukupno 14 mostarskih galebica i galebova, a u Mostar su se vratili sa ukupno 21 medaljom i peharom za najuspješniju ekipu u ukupnom plasmanu.

Osvojili su 12 zlatnih, 4 srebrene i 5 brončanih medalja. Turnir je okupio oko 400 natjecatelja iz 25 judo klubova iz BiH i Srbije. Mostarska 'Neretva' pomela je konkurenciju, ne samo u ukupnom plasmanu, nego i u uzrastu djevojčica do 15 godina, uzrastu kadeta do 18 godina, te uzrastu juniora do 21 godine.

Primjera radi, Helena Čule (aktualna seniorska viceprvakinja BiH za 2021. g.) se okitila sa tri sjajna odličja, iako još uvijek kadetkinja, osvojiši zlatne medalje u uzrastu kadetkinja i juniorki, a u uzrastu seniorki osvaja srebrenu medalju.

Zlatne medalje osvojili su: Đulijano Osmanović do 42 kg (U13), Lana Čarapina do 44 kg (U15), Korina Džidić do 57 kg (U15), Ajdina Aličić do 63 kg (U15), Rino Vrljić do 55 kg (U15), Mak Hadžić do 81 kg (U18), Helena Čule preko 70 kg (U18), Adnan Demirović do 90 kg (U18), Helena Čule do 78 kg (U21), Srđan Ajvaz do 90 kg (U21), Adnan Demirović do 100 kg (U21), Srđan Ajvaz do 90 kg (SEN).

Srebrene medalje osvojili su: Enes Seferović do 60 kg (U15), Sergej Jarendić preko 90 kg (U18), Helena Čule do 78 kg (SEN), Sergej Jarendić preko 100 kg (U21).

Brončane medalje osvojili su: Ivano Čarapina do 38 kg (U13), Dragan Paol Senkić do 73 kg (U18), Rino Vrljić do 55 kg (U18), Dragan Paol Senkić do 73 kg (U21), Mak Hadžić do 81 kg (U21).