NOVI PODVIG MNK ČAPLJINA Nakon ludog preokreta svladali premijerligaša i izborili finale Kupa

MNK Čapljina

MNK Čapljina ne prestaje oduševljavati sportsku javnost u BiH. Nakon što su u drugoj godini svog postojanja izborili polufinale doigravanja za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, večeras su priredili još jednu senzaciju i plasirali se u finale Kupa BiH.

Čapljinci su večeras u Gradskoj dvorani na svom parketu svladali favoriziranu ekipu GFC Sarajevo, koja je u samom vrhu domaćeg futsala.

Slavili su Čapljinci rezultatom 3:2.

Poveli su gosti iz Sarajeva već u 5. minuti kada je mrežu Medića pogodio Hodžić. U 21. minuti gosti su udvostručili svoju prednost. Na 0:2 povisio je Jokić.

No, radost gostiju nije dugo trajala. U 23. minuti na 1:2 smanjio je Pervan iz penala.

Tri minute prije kraja utakmice, stvari je na početak vratio iskusni Mate Pehar koji je pogodio za 2:2 i erupciju oduševljenja. Moramo reći kako ovaj pogodak ide i na dušu gostujućem vrataru Haliloviću.

Samo minutu kasnije ludnica u dvorani. Za otpuni preokret i prolazak Čapljine u finale Kupa precizan je bio Raguž.

Čapljina će u finalu igrati protiv FC Mostar Stari Grad Staklorad koji je večeras na Pecari uvjerljivo svladao Hercegovinu rezultatom 2:9.